Airbus a Dedrone vyvinuly systém proti nelegálním dronům

Airbus a Dedrone vyvinuly systém proti nelegálním dronům
, , aktualita
Drony způsobují nemalé bezpečnostní problémy zejména v okolí letišť, a tak není divu, že společnosti vyvíjejí systémy pro jejich odstranění z oblohy. Jeden z nich má na svědomí i Airbus DS Electronics and Border Security a Dedrone.reklama
S nárůstem počtu dronů a jejich majitelů roste také počet nezodpovědných pilotů nebo dokonce přímo záměrných škůdců včetně teroristů. Aby bylo možné opět zvýšit bezpečnost a zabránit dronům létat v citlivých oblastech (ať už citlivých trvale nebo dočasně), je nutné vyvíjet adekvátní ochranné systémy. Zatímco některé společnosti jako je např. DJI, mají tzv. geofencing (zákaz létání v předem daných oblastech na základě GPS polohy), mnoho jiných výrobců toto nedělá. Společnosti Airbus DS Electronics and Border Security a Dedrone proto spojily a vyvinuly systém, který by měl být schopen zneutralizovat jakýkoli komerční dron.


Dedrone


Systém využívá již používaný DroneTracker a posouvá jeho schopnosti ještě dál. Obsahuje nejen kamery, ale i radar, mikrofony a další senzory. Díky těmto snímačům a srovnáním s databází běžných projevů dronů je schopen detekovat dron až na vzdálenost 10 kilometrů. Systém je pak schopen nabourat se na běžně používané frekvence k ovládání dronů a ten pak zastavit v jeho dalším pohybu. Po dalších analýzách by mělo být možné i vystopovat polohu nezodpovědného pilota. Předpokládá se, že nasazení nové generace systému vzniklého spoluprácí těchto dvou firem by mělo začít již od konce letošního roku.

Zdroj: theregister.co.uk, dedrone.com

DJI - Phantom 4 - DJI0420
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI Phantom 3 Advanced - DJI0324
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI Phantom 3 Professional - DJI0322
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře