DJI umožní odemknout lokace se zákazem letu dronů

DJI umožní odemknout lokace se zákazem letu dronů
, , aktualita
Společnost DJI je jedna z mála, které mají ve svých dronech implementován zákaz letu ve specifických lokacích jako jsou např. letiště. Nová verze aplikace Go App nicméně bude umožňovat tyto zákazy dočasně zrušit.reklama
Incidentů s drony bylo poslední dobou opravdu hodně, a proto někteří výrobci implementují tzv. geofencing. Jde o databázi oblastí, ve kterých nesmí drony létat a pokud se k ní nějaký dron přiblíží, systém by jej na základě jeho GPS souřadnice neměl pustit dál . Tuto funkci najdeme v dronech DJI už od roku 2013 a nyní přichází její aktualizace, která tyto restrikce umožní i trochu zmírnit.


Dron DJI Phantom


Systém Geospatial Environment Online (GEO) obsahuje např. automatické aktualizace oblastí, kde je zákaz letu, což může zahrnovat třeba lesní požáry, kde drony hodně často překáží helikoptérám v práci. Může to zahrnovat i věznice, jaderné elektrárny nebo velké stadiony v období významných zápasů či jiných sportovních událostí.

Novinkou je ale možnost odemknout si některé zakázané oblasti, k čemuž ale zákazník musí mít verifikovaný účet u DJI. To vše za podmínky, že mají dočasné povolení zde létat, otázkou ale je, jak se něco takového bude kontrolovat (jde o zodpovědnost pilota). Některé oblasti jako je např. Washington D.C. nelze odemknout za žádných podmínek.

Aby bylo možné využít nový systém, je potřeba aktualizace mobilní aplikaci i firmwaru dronu a ovladače. Podporovány jsou drony Inspire, Phantom 4, Phantom 3 Professional a Advanced.

Zdroj: dji.com

DJI - Phantom 4 - DJI0420
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI Phantom 3 Advanced - DJI0324
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

DJI Phantom 3 Professional - DJI0322
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek