www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Plato: pro pasivní chlazení NUC s Broadwell

Akasa Plato: pro pasivní chlazení NUC s Broadwell
, , aktualita
Pokud byste si rádi pořídili NUC s nejnovějšími procesory Intel Broadwell a nejde vám tak ani o malé rozměry jako spíše o pasivní a naprosto bezhlučné chlazení, můžete se podívat na nejnovější skříň Plato od Akasy.reklama
Akasa Plato je tedy učena pro systémové desky Intel s procesory Broadwell, které si můžeme pořídit i samostatně. Je sice podstatně větší než hotová NUC od Intelu a jejich různé verze od jiných výrobců, ovšem zato se odmění pasivním chlazením, které vypadá opravdu dobře. Tvoří je totiž masivní postranní žebroví, které vypadá na to, že nebude mít žádný problém s chlazením všech desek s procesory Broadwell. Ostatně je uvedeno ve specifikacích, že je kompatibilní se všemi NUC deskami s Core i3 a i5 nové generace.

Vedle nich ale má v tomto kvartálu přijít na trh i model NUC5i7RYH, což bude první NUC s Intel Core i7 "Broadwell" a je otázka, zda Core i7 ve specifikacích skříně není proto, že ta by tento až 28W procesor nezvládla, nebo jen proto, že deska ještě není na trhu. Ostatně se můžeme ptát i na to, zda bude tento model dostupný jako samostatná základní deska.

Skříň je evidentně vyrobena z hliníku s broušeným povrchem a černým eloxováním. Její rozměry jsou 247 x 200 x 38, mm, a dovnitř se tak krom samotné desky vejde ještě jedno 2,5" úložné zařízení i pro 9,5 mm vysoké disky. Další úložné zařízení pak může nést i deska, ale to už záleží čistě na jejích možnostech. Přední panel nabídke dva porty USB 3.0, audio jacky a také infračervený přijímač připojený přes USB. Podporován je také montážní systém VESA.

Akasa zatím neuvedla, kdy a s jakou cenou můžeme novou Plato očekávat na trhu.

Zdroj: Fanlesstech
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek