www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel odhalí první NUC s Core i7 "Broadwell"

Intel odhalí první NUC s Core i7 "Broadwell"
, , aktualita
Mezi nejvýkonnější minipočítače Intel NUC pro letošní rok bude patřit nový model NUC5i7RYH. Ten by měl být vybaven zbrusu novým procesorem Broadwell řady Core i7, a to modelem s grafikou Iris Pro.reklama
Pokud tedy skutečně půjde o Core i7 s grafikou Intel Iris Pro, v každém případě půjde o verzi 6100, která není vybavena vlastní 128MB eDRAM. To z toho prostého důvodu, že tu mají pouze jádra Iris Pro Graphics 6200 (GT3e), a ta zatím se svými procesory ještě nejsou na trhu. Dle serveru FanlessTech půjde o procesor Intel Core i7-5557U, což by znamenalo, že Intel použije v současnosti nejvýkonnější dostupný model generace Broadwell. Ten má dvě jádra s podporou Hyperthreadingu pracující na 3,1 až 3,4 GHz, zmíněnou Iris Pro 6100 na 300 až 1100 MHz, 4 MB L3 cache, podporu 1866MHz DDR3 a TDP 28 W konfigurovatelné na 23 W.

Tento nový NUC je poslední ze sedmi novinek, které byly představeny již na začátku tohoto měsíce jako NUC 2.0. A jak ukazuje screenshot dole, ostatní modely již mají svou webovou prezentaci se specifikacemi, zatímco NUC s Core i7 nemá žádný odkaz na své stránky.

Krom Core i7-5557U by nový Core i7 NUC (NUC5i7RYH) měl podporovat 2,5" úložné zařízení, což je zřejmé už z jeho vysokého těla a vedle toho samozřejmě také slot pro M.2 SSD. Dále můžeme očekávat, že specifikace budou v podstatě stejné jako u jeho nejbližšího bratříčka s Core i5, čili i zde bude moderní Wi-Fi s Bluetooth a možnost vyměnit kryt za jiný s NFC, TV tunerem či jinou funkcionalitou.

Stále se ale čeká na to, až Intel stanoví ceny a začne svá NUC 2.0 prodávat, přičemž v případě NUC s procesorem Core i7-5557U je zřejmé, že za hubičku to nebude. Však Intel jej svým partnerům prodává za 426 USD (tray).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů