www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizováno: AMD zlevňuje nejen Radeony R9 290 a 290X

Aktualizováno: AMD zlevňuje nejen Radeony R9 290 a 290X
, , aktualita
Společnost AMD měla již dříve reagovat na příchod nejnovějších karet NVIDIA GeForce GTX 980 a 970 snížením ceny Radeonu R9 290X. Nyní se objevila nová zpráva, dle níž má být značně zlevněna také karta R9 290.reklama
AMD tak reaguje dle serveru Tweaktown a chce NVIDII značně ztížit nástup nových GeForce GTX 970 a 980, které mají i jiný problém. Je jich totiž na trhu velký nedostatek, což si můžete sami ověřit pohledem do nabídek obchodů, kde tyto karty nejsou skladem a často se objevuje dostupnost až od 20. října. A je otázkou, zda tomu vůbec tak bude, neboť ani v zahraničních obchodech, jako je Newegg, tyto karty neseženeme a pokud ano, tak za značný příplatek. GeForce GTX 970 a 980 jsou přitom v jejich nabídce s cenami od 329 USD a 549 USD.

Společnost AMD se tedy rozhodla NVIDII tuto situaci ještě ztížit, a to značným snížením ceny Radeonu R9 290, která spadla z 399 USD na 299 USD, tedy o plnou čtvrtinu a Radeon R9 290X má zlevnit z 549 USD dokonce na 399 USD, čili o celých 150 dolarů. Tím se GeForce GTX 980 dostane zcela mimo cenovou hladinu těchto karet. AMD tedy evidentně doufá, že uživatelé uvažující o upgradu se rozhodnou pro levný Radeon a zapomenou na dražší a nedostupné GeForce, jež však vykazují vysoké kvality, mezi nimiž je slušný výkon, ale také nízká spotřeba a díky ní tichý provoz.

Nezbývá tedy než počkat na to, až a jak se snížení cen ze strany AMD projeví v našich obchodech. Pokud se podíváme na ceny nejoblíbenějších karet Radeon R9 290 a 290X, pak zatím se ceny buď drží na stejné hladině, na jaké byly i před měsíci, nebo bohužel vlivem vývoje kurzu dolaru ke koruně mírně rostou. Uvidíme tedy, zda si již brzy budeme moci koupit Radeon R9 290X za cenu pod 9000 Kč s daní.

Aktualizováno: Jak se ukázalo, snížení cen se netýká pouze karet Radeon R9 290 a R9 290X, což je naprosto logické, neboť poklesy jsou takové, že AMD muselo alespoň trošku snížit ceny i slabších karet s cenou pod 300 USD. Druhou možností bylo jejich vyřazení z nabídky, ale to se nekoná. Cena R9 280X tak klesla na 270 USD, což je o 30 dolarů méně než nová cena R9 290. Nejnovější karta Radeon R9 285 s čipem Tonga, která byla uvedena na trh teprve začátkem září, má novou cenovku 229 USD, přičemž ta původní byla 249 USD. R9 285 se tak dostal téměř až na úroveň karty NVIDIA GTX 760, která se prodává za cenu o 10 dolarů nižší.

Možností je tedy mnoho, ovšem řada uživatelů dle internetových fór si i tak raději počká na to, až bude dostupná nová řada GeForce, a to především model GTX 970 s cenou 329 USD.

Zdroj: Tweaktown
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář