www.svethardware.cz
>
>
>

Alphabet předstihla Apple a je světově nejhodnotnější společností

Alphabet předstihla Apple a je světově nejhodnotnější společností
, , aktualita
Společnost Alphabet, která se zjednodušeně označuje jako Google, nedávno zveřejnila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí, které byly pro investory velice povzbudivé. Trh tak příslušně reagoval, a to tak, že Alphabet předstihla Apple.reklama
Alphabet Inc. je tak novou nejhodnotnější společností na světě, a to s udávanou hodnotou 570 miliard dolarů. Nedávný lídr tohoto žebříčku, společnost Apple, má aktuální hodnotu 535 miliard a je to poprvé od roku 2010, kdy si tito dva technologičí giganti vyměnili pozice. V tu dobu se ale oba pohybovali na hladině kolem 200 miliard dolarů, však v roce 2010 ještě ani nebyl na trhu první iPad a prodávala se teprve třetí generace telefonů iPhone.

Poslední finanční výsledky firmy Apple ale byly rekordní, tak proč trh zareagoval poklesem? Především proto, že výhled do budoucna už tak pozitivní není a firma počítá s tím, že poprvé od roku 2003 vykáže meziroční pokles tržeb. Čeká se také na nový zásadní produkt, jenž by firmě Apple vynahradil strmě klesající prodeje tabletů iPad. Ovšem telefony iPhone, Apple Watch a Apple TV si vedou dobře a základna aktivních uživatelů dosáhla v předchozím čtvrtletí jedné miliardy.

Jenomže finančí výsledky Alphabet Inc. předčily očekávání. Tento konglomerát, který v sobě zahrnuje Google, Calico, Nest Labs a další firmy, dosáhl tržeb 21,3 miliardy dolarů oproti očekávaným 20,8 miliardám, což činí zisk 8,67 USD na akcii. Google i nadále slibuje, že bude dominovat napříč platformami s ohledem na inzerci a vyhledávání, což jsou jeho obvyklé dojné krávy, jejichž zisky firmě Google dávají prostředky pro mohutné investice do rozšířené reality, Internetu věcí nebo chytrých automobilů. A právě inzerci a vyhledávací služby zmínila Ruth Porat, CFO Alphabet, ve svém závěrečném vyjádření a vedle toho jsme se také dozvěděli, že uživatelská základna služby Gmail vzrostla na 1 miliardu aktivních jedinců, z čehož těží také ostatní služby jako Google Plus.

Vypadá to tedy, že Apple stejně jako jiné hardwarové firmy čekají těžké časy. Stále více se mluví o saturaci trhu nejen v oblasti osobních počítačů či tabletů, ale i mobilních telefonů a dalších mobilních zařízení. Právě proto se čeká, zda Apple přijde s nějakou zásadní novinkou. Zato služby firmy Google se používají stále více a nic nenaznačuje, že by se to mělo brzy zvrátit.

Zdroj: techcrunch
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek