www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci

Amazon bude produkovat filmy a uspíší internetovou distribuci
, , aktualita
Společnost Amazon, která vyrostla především na prodeji zboží přes Internet, se rozhodla, že bude každý rok produkovat 12 filmů, jež se dostanou do kin. Uvidí je ale také předplatitelé služby Prime Instant Video, a to prý velmi brzy po premiéře.reklama
Možná že se tak Amazon rozhodl i na základě toho, jakým způsobem Sony Pictures vypustilo do světa film The Interview. Ten se totiž nedostal do velkých kinořetězců, ale k zhlédnutí byl především na Internetu, a to se slušnými výsledky. Filmy od hollywoodských studií však musí běžně čekat 39 až 52 týdnů na to, než se dostanou do nabídky internetových streamovacích služeb, ale to dle Amazonu nebudou muset předplatitelé služby Prime Video podstoupit. Ty se dle plánů této společnosti dostanou k novým titulům už čtyři až osm týdnů po premiéře v kině.

A to je jen dobře, však je třeba, aby si studia uvědomila, že doba širokopásmového připojení k Internetu už je dávno tu a pokud ji budou ignorovat, využije své příležitosti někdo jiný. Na druhou stranu je otázka, jak krátká prodleva mezi premiérou a uvolněním pro streamovací službu ovlivní rozhodnutí zákazníků, zda na film jít do kina, nebo si pár týdnů počkat. To by zase mohlo negativně ovlivnit spolupráci Amazonu s kinořetězci.

Nicméně nutným předpokladem je také to, aby Amazon v rámci své Original Movies produkoval kvalitní snímky, přičemž dle dostupných informací nepůjde o žádné blockbustery, což opět vypadá nadějně. Amazon mluví o tzv. "indie" filmech, z nichž každý bude mít rozpočet mezi 5 a 25 miliony dolarů, což se dá označit za nízké náklady. Ty tak nebudou moci konkurovat svou vizuální stránkou (alespoň co se týče triků, výbuchů a kaskadérských scén), takže můžeme doufat, že nabídnou o to poctivější filmařinu. Firma chce oslovit především nové a nadějné tvůrce a zaměřit se na "unikátní příběhy, postavy a hlasy".

Práce na prvním filmu mají začít ještě v tomto roce a je třeba také dodat, že Amazon se teprve před několika dny dohodl s Woody Allenem na produkci jeho prvního televizního seriálu. Allen bude pro něj psát scénář a také jej režírovat. Amazon má přitom své zkušenosti s filmováním již od roku 2012, kdy jeho nová Amazon Studios začala financovat a podílet se na vývoji nových filmových a televizních snímků, přičemž i ty jsou v nabídce služby Prime Instant Video.

Vedle Amazonu si chce vyzkoušet produkci filmů také jiný internetový gigant, a to Netflix. Ten ohlásil, že přijde s pokračováním známého snímku Crouching Tiger, Hidden Dragon (Tygr a drak).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek