Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí

Amazonu současné povolení testování dronů v USA nestačí
, , aktualita
Nedávno dostal Amazon povolení, aby mohl v USA testovat nové drony. Teď ale přichází prohlášení od Amazonu, že povolení přišlo příliš pozdě a že je příliš omezující, co se týče pravidel testování.reklama
Očekávalo se, že Amazon přijme rozhodnutí FAA (Federal Aviation Administration) pozitivně a že konečně začne s testováním svých dronů, za jejichž pomocí by chtěl doručovat poštovní zásilky.

19. března přišlo rozhodnutí, že Amazon může testovat nepilotované létací zařízení. To rozhodnutí padlo až po skoro jeden a půl letém čekání. K tomu ještě Paul Misener, viceprezident Amazonu, řekl, že povolení přišlo nejen pozdě, ale že zároveň testování značně omezuje. O podmínkách, které musí Amazon plnit, a o povolení obecně jsme informovali zde.

"Jsme velmi potěšeni, že nám FAA udělila povolení vést testování dronů v USA. Byli jsme nedočkaví, až zde budeme moci testovat, jako to děláme už dlouho v zahraničí. Bohužel podmínky testování, které musíme v USA dodržet, jsou mnohem přísnější než například ve Velké Británii. A také povolení přišlo o 6 měsíců později než jinde na světě," dále si stěžoval Paul Misener.

"Nebudeme v USA testovat," řekl poměrně rozhořčen. Problém je totiž ten, že už mají nový model dronů, který již teď testují v zahraničí. A s novým modelem musí nutně přijít i nová žádost o testování, ale jestli ji bude FAA schvalovat tak dlouho jako tuto, pro Amazon vůbec nemá smysl spouštět testování v USA. "Už jsme přišli s lepším designem, který testujeme v zahraničí," dodal Misener.

Další naprosto zásadní problém podle Misenera je, že FAA nařídila, že testování musí probíhat za přímé viditelnosti na dron. Amazon ale chce testovat automatické operace s drony zcela mimo dosah visuálního kontaktu. Takto testovat je Amazonu v jiných zemí povoleno.

"Tato nízká úroveň pozornosti vlády a pomalé tempo je nepřijatelné v porovnáním s ostatními zeměmi. Nechci tím navrhnout, aby zde a v zahraničí byly rychle měněny zákony pro neřízená létající zařízení, která nemají visuální kontakt. To může trvat nějaký čas. Ale už by měly být podobné zákony alespoň navrhovány, aby se v budoucnu neopakovaly podobné problémy," zakončil Paul Misener.

Na druhou stranu FAA ještě přijímá veřejné námitky k pravidlům ohledně nepilotovaných leteckých zařízení, jakými jsou i drony. Takže do 24. dubna se ještě pravidla mohou změnit.

Pro FAA je otázkou, jakým směrem se má vydat. Drony mají své příznivce i odpůrce. Na jednu stranu například mohou urychlit dobu přepravy zásilek až na zhruba 30 minut v městských oblastech. Na druhou stranu zde hrozí různá rizika - technické problémy, hluk, obavy o soukromí.

Amazon dříve řekl, že bude schopný doručovací služby zprovoznit do října 2015. Takové dřívější prohlášení musíme brát s rezervou, ale je tu šance, že i kdyby to Amazon stihl, v USA nebudou zákony, které by takovýto způsob přepravy zásilek umožňovaly.

Zdroj: eWeek
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře