www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ambiciózní Core M poprvé otestovány

Ambiciózní Core M poprvé otestovány
, , aktualita
Intel v pondělí oficiálně představil své první procesory založené na architektuře Broadwell, která se chystá vtrhnout i do desktopového světa. My se nyní můžeme podívat, jaký výkon nám nabídne silnější model Core M-5Y70.reklama
Intel v pondělí představil celkem tři modely procesoru Core M, a to dva slabší Core M-5Y10/5Y10a, které se příliš neliší a pak zmíněný Core M-5Y70 s vyšší pracovní frekvencí a také technologiemi vPro. Právě tento procesor byl testován v novém 12,5" tabletu od Intelu vybaveném operačním systémem Windows 8.1.

Otestován byl výkon jeho dvou 64bitových jader Broadwell se 4 MB L3 cache, dvoukanálovým řadičem pro paměti LPDDR3-1600 MHz a také grafického jádra HD 5300 se 24 EU (Execution Unit) a 192 Stream enginy. Procesor podporuje rozhraní PCI Express 3.0. Ukázat se měl v testech 3DMark Ice Storm Unlimited, Cinebench R11.5 a SunSpider 1.0.2.

V testu 3DMark Ice Storm Unlimited dosáhl celkem 50.985 bodů, což je více než dvojnásobek mobilního Qualcomm Snapdragon 800 a rozhodně více v porovnání s integrovanými grafikami Radeon v APU E-Series od AMD.

V Cinebench R11.5 se testuje výkon procesorových jader a také grafiky v OpenGL. Procesorová jádra poskytnou asi 65 % výkonu desktopového procesoru Core i3-4150 (rovněž 2 jádra, 3,5 GHz, 54 W), což je pro Core M velmi slušný výsledek. V OpenGL dosáhl framerate téměř 17 FPS, což odpovídá APU AMD A8-6500T s Radeonem HD 8550D (256 shaderů, 720 MHz) a když to opět srovnáme s Core i3-4150 (HD Graphics 4400, max. 1150 MHz), pak má Core M opět cca dvoutřetinový výkon.

Nakonec si uvedeme výsledky benchmarku SunSpider 1.0.2, který pracoval v prohlížeči Internet Explorer 12 pod Windows 8.1. Core M-5Y70 dosáhl skóre 142,8 ms.

Výkon nových Core M tedy vypadá velmi dobře vzhledem k tomu, že jejich TDP je pouze 4,5 W. Ovšem s touto hodnotou je to poněkud složitější, protože u těchto procesorů s neudává maximální spotřebu, ale spíše typickou spotřebu. Core M se tedy s pouhými 4,5 W při testování v uvedených benchmarcích asi nespokojil.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře