www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma

AMD A10 Kaveri přijdou s Battlefield 4 zdarma
, , aktualita
Dle serveru Hermitage Akihabara se AMD chystá podpořit prodeje svých zbrusu nových APU i pomocí hry Battlefield 4, která tak vzhledem k předpokládaným cenám těchto čipů může činit velmi zajímavou přidanou hodnotu. Krom toho je tu i první benchmark.reklama
Nová APU Kaveri od AMD jsou již za dveřmi a co mohlo být řečeno o jejich hardwarových specifikacích, to již bylo řečeno. Nyní se ale objevují nové informace ohledně marketingové taktiky, kterou AMD hodlá nasadit a konkrétně jde o bundle hry Battlefield 4. Vzhledem k tomu, že dnešní nejlepší Richland, čili A10 6800K, se prodává už od 3200 Kč s daní, je hra zdarma velmi podstatnou výhodou.

V případě spojení hry Battlefield 4 a APU však vyvstává otázka, zda tyto čipy vůbec budou schopny hru provozovat v přijatelné kvalitě, rozlišení a snímkovací frekvenci. Mluví se o tom, že by měly zvládnout rozlišení HD+, čili 1600 x 900, což tedy platí pro APU A10-7850K a A10-7700K. S jinými APU by se Battlefield 4 dodávat neměl.

Japonský server Hermitage Akihabara také již ukázal několik obrázků, nejprve tedy samotného APU A10-7850K s klasickým heatspreaderem a pak i dva screenshoty. První se týká informací utility CPU-Z, která již dokáže APU rozpoznat a určit jeho kódové označení, socket i velikost cache (L3 tu tedy skutečně nebude).

Druhý se pak týká výkonu procesorových jader v novém Cinebench R15. Ukazuje se slušné škálování výkonu jader a také srovnání výkonu jednotlivých jader. Jedno jádro Steamroller na 3,7 - 4 GHz by tak mělo v Cinebench poskytnout stejný výkon jako cca 2,5GHz Ivy Bridge.

Samotná APU Kaveri pro socket AMD FM2+ mají dorazit již za dva týdny, čili 13. nebo 14. ledna 2014.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů