www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD brzy sníží ceny procesorů FX a chystá 3 nové

AMD brzy sníží ceny procesorů FX a chystá 3 nové
, , aktualita
Společnost AMD se v poslední době věnuje především procesorům určeným pro sockety FM2+, což jsou v drtivé většině APU vybavené silnou integrovanou grafikou. Co se ale děje kolem starších procesorů FX?reklama
Z posledních měsíců i let, stejně jako ze zveřejněných plánů firmy do budoucna, můžeme mít pocit, že AMD jednoduše nechá své procesory FX pro socket AM3+ jednoduše vyšumět do ztracena. Procesory FX, jejichž řady byly z hlediska architektury aktualizovány naposled na konci roku 2012, kdy přišly modely s kódovým označením Vishera, dosud nemají svého nástupce, a to ani takového, který by se objevil v plánech do budoucna. Takže zatím vše nasvědčuje tomu, že platforma AM3+ za čas zmizí a nebude ničím nahrazena. Zmizet s ale ještě nechystá a namísto toho mají klesat ceny procesorů FX, což se má projevit již prvního září a dokonce se mají objevit tři nové modely.

Zatím jsou tyto procesory ale stále ještě v nabídce obchodů a AMD se dle informací serveru Hexus.net chystá podstatně snížit jejich ceny, což se nejvíce dotkne těch nejvýkonnějších modelů. Jde tedy o procesory FX "Centurion", které se objevily v předchozím roce jako dva poslední přírůstky do řady procesorů FX "Vishera", konkrétně FX-9370 a FX-9590. Ty asi nejvíce zaujaly svým nebývalým TDP, které bylo stanoveno na 220 W. To je o 80 W více než mají nejvýkonnější desktopové procesory Intel Core, a to včetně očekávaných Haswell-E.

Zmíněný procesor AMD FX-9590 tak má zlevnit ze stávajících 225 GBP na 175 GBP, tedy na cca 78 % původní ceny. Když si tedy vezmeme, že u nás tento procesor dnes stojí cca 6550 Kč, měl by zlevnit na nějakých 5100 Kč. Tím by se dostal pod cenu konkurenčního Core i5-4690K. Cena oblíbeného procesoru FX-6300, který figuruje i v našich doporučených sestavách (model HOME), by také měla klesnout, a to z 2400 na cca 2100 Kč s DPH.

Co se týče nových procesorů FX, o nich se ví pouze to, že se zařadí do série 8, čili půjde o osmijádrové modely se čtyřmi moduly Piledriver a dva z nich mají mít TDP 95 W.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů