www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD chce v létě zaútočit na GeForce GTX 780 Ti

AMD chce v létě zaútočit na GeForce GTX 780 Ti
, , aktualita
V posledních týdnech jsme si všímali především dvoučipových grafických karet AMD Radeon R9 295X2 a NVIDIA GeForce TITAN Z, ovšem nyní se AMD prý chystá přijít s jednočipovou kartou, která by ohrozila pozici GeForce GTX 780 Ti.reklama
NVIDIA přišla s kartou GeForce GTX 780 Ti jako s reakcí na Radeon R9 290X a trošku zamíchala se svou hi-endovou nabídkou, neboť v tu dobu se GeForce TITAN rázem stal pro hráče nezajímavou kartou. GeForce GTX 780 Ti si na odpověď ze strany firmy AMD počká do léta, kdy má být představen nový Radeon, který by měl onu odpověď poskytnout.

Dle serveru Videocardz.com však nemá jít pouze o Radeon s čipem Hawaii na steroidech, ale o kartu, která využije HBM (High-Bandwidth Memory), čili technologii vrstvící jednotlivé DRAM čipy na sebe v jednom pouzdře, což umožní zjednodušit návrh PCB a snížit spotřebu a výdej tepla.

Karta má využít konkrétně 8Gb paměti 4Hi, které budou k dosažení vysoké datové propustnosti potřebovat pouze 128bitové rozhraní a ne 512bitové jako u Radeonu R9 290 a 290X. Na desce tak budou pouze čtyři tyto čipy, od nichž můžeme očekávat také vyšší pracovní frekvence než od dnešních GDDR5. Ovšem je zřejmé, že paměťový systém sám o sobě nezajistí vyšší výkon, takže i samotné GPU musí být vylepšeno a zde můžeme očekávat především vyšší pracovní frekvence. Uvidíme tedy za pár měsíců, s čím AMD nakonec přijde. Prozatím jeho očekávaná karta dostala od tisku označení Radeon R9 295X.

Co se týče dvoučipové karty NVIDIA GeForce TITAN Z, pak ta byla očekávaná ve čtvrtek 8. května, což byl již druhý termín po 29. dubnu. Ovšem na trhu se stále neobjevila a NVIDIA se o této kartě nezmínila ani při příležitosti zveřejnění svých finančních výsledků za poslední kvartál. Nyní se tak pozornost obrací k blížícímu se Computexu, který proběhne na začátku června.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek