www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA v posledním čtvrtletí meziročně rostla o 16 %

NVIDIA v posledním čtvrtletí meziročně rostla o 16 %
, , aktualita
Společnost NVIDIA zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2015, který skončil 27. dubna. Za něj zaznamenala meziroční růst o slušných 16 procent. Čemu za to vděčí?reklama
NVIDIA tedy zakončila svůj první kvartál nového fiskálního roku tržbami 1,1 miliardy dolarů, což je meziročně o 16 procent více a oproti předchozímu kvartálu se jedná o 4% pokles z 1,144 miliardy. Je třeba ale srovnávat stejná období a z tohoto pohledu je to pro NVIDII dobrá zpráva.

Dle GAAP principů tak byl rozředěný zisk na akcii 0,24 dolarů v porovnání s 0,13 dolary o rok předtím. Čistý zisk pak meziročně vzrostl ze 77,9 milionů dolarů na 136,5 milionů. Pak tu máme i výsledky netýkající se GAAP principů, jež jako obvykle ukazují vyšší zisky, a to 166,1 milionů, což činí 0,29 US na akcii. NVIDIA plánuje vyplatit dividendy, a to 13. června ve výši 0,085 USD na akcii.

Jen-Hsun Huang, CEO firmy NVIDIA, za povzbudivými výsledky vidí především dobré prodeje herních karet pro PC a také pokroky v prodejích hardwaru pro cloudová a datová centra (IBM, Dell, HP). Zajištěnou budoucnost má mít také virtuální GPU serverová platforma NVIDIA GRID, kterou bude podporovat také VMware.

Mezi hlavní události z předchozího čtvrtletí pak patří uvedení nové řady notebookových GPU, a to GeForce GTX 800M včetně prvních mobilních Maxwell. Nyní tak již NVIDIA pomalu začíná odhalovat další generaci GPU, jíž bude Pascal. Ta nabídne podporu 3D pamětí a také technologii NVLink, která se uplatní také u budoucích procesorů POWER8 od IBM. Dále tu máme Jetson TK1, již dostupnou vývojovou platformu s čipem NVIDIA Tegra K1, která je určena pro robotiku, integrované systémy, automobilové systémy, atd.

Co se týče výhledu pro další období, pak druhý kvartál fiskálního roku 2015 má přinést tržby 1,1 miliardy, čili zhruba stejné jako v prvním kvartálu a marže 53,7 či 54 procent (GAAP a non-GAAP). NVIDIA tedy počítá s víceméně stejnými výsledky.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář