www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá dva nové procesory FX, zlevní se i APU

AMD chystá dva nové procesory FX, zlevní se i APU
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že společnost AMD má chystat snížení ceny svých stávajících procesorů FX pro socket AM3+ a dokonce že i představí nějaké nové. Nyní se můžeme podívat na to, jaké to budou.reklama
V pondělí jsme tedy psali o tom, že AMD brzy sníží ceny procesorů FX a chystá 3 nové. Příchod tří nových procesorů se tedy dnes tak úplně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Server X-bit labs mluví zatím o dvou nových procesorech, a to FX-8370 a FX-8370E. Procesor AMD FX-8370 pravděpodobně na trhu nahradí nebo doplní procesor FX-8350, přičemž zaujme jeho místo na cenovém žebříčku, a to na pozici 180 USD.

Procesor AMD FX-8370E bude jeho energetickyefektivnější varianta a je zajímavé, že oba nové procesory mají nabídnou pracovní frekvence 4,1 GHz až 4,3 GHz, ovšem FX-8370 dosáhne TDP 125 W a FX-8370E jen 95 W. Půjde tedy asi o ty kvalitněji vyrobené čipy, což by se mělo projevit i na jejich ceně.

Obě novinky jinak budou založeny na známých 32nm jádrech Vishera a nabídnou čtyři dvoujádrové moduly Piledriver s 2 MB L2 cache v každém z nich plus 8 MB sdílené L3 cache. Chybět také nebude dvoukanálový paměťový řadič pro DDR3 s podporou DDR3-1866 MHz a také sběrnice HyperTransport 3.1 (5,2 GT/s). Mezi podporované instrukční sady se zařadí AVX, AES, SSE4.2, FMA3 a XOP. Není tedy důvod, proč by nové procesory nemohly pracovat na stávajících deskách se sockety AMD AM3+. Přinejhorším bude nutné aktualizovat BIOS.

Dále byly upřesněny informace týkající se snížení cen procesorů AMD FX. To má skutečně vstoupit v platnost hned prvního září a většinou jde o 20 či 10 dolarů, ovšem v případě nejvýkonnějšího FX-9590 to je slušných 84 dolarů. Horkou novinkou je však plánované snížení cen APU, o němž se opět zmínil server X-bit labs.

To se má týkat některých modelů generací Richland a moderních Kaveri, zatímco starší nebo méně výkonné modely budou bezezměny. Neplatí to ale ani pro nejvýkonnější dvojici čipů Kaveri, čili A10-7850K a A10-7800. Sníží se ale cena výkonnostní trojky, A10-7700K, a to o 10 dolarů a podobné spíše mírné snížení cen čeká i nejlepší model z generace Richland (A10-6800K) a pět dalších.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář