www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá speciální edici ovladačů, aneb Catalyst Omega podruhé

AMD chystá speciální edici ovladačů, aneb Catalyst Omega podruhé
, , aktualita
Na konci minulého roku si společnost AMD připravila novou verzi ovladačů pro grafické karty Radeon, které dostaly označení Omega. To proto, že nabídly daleko více novinek než běžná nová verze ovladačů a nyní se chystá něco podobného.reklama
Ovladače AMD Catalyst Omega přinesly rozsáhlé optimalizace týkající se výkonu, opravily řadu chyb, ale také tu byly nové funkce jako AMD Virtual Super Resolution (VSR), tedy alternativu pro anti-aliasing využívající tzv. downsampling. Okolní obrázky se týkají právě ovladačů Omega z minulého roku, čili v nich nehledejte nic nového, ale spíše jen inspiraci, která by mohla napovědět, co si AMD může připravit.

Nové speciální ovladače mají přijít někdy v příštím měsíci, alespoň dle serveru HWBattle.com, čili AMD by mohlo začínat s novou tradicí. Omega Drivers 2014 přinesly vedle VSR také podporu rozlišení 5K, nové funkce pro MultiMonitor a FreeSync a také Tress FX 3.0, HSA 1.0, CodeXL 1.6 a podporu API Mantle. To je v této době již pro nás mrtvé, takže dlouho nevydrželo, ale bude žít dál v připravovaném API Vulkan. Dalo by se také říci, že ovladače Omega ve své době dohonily konkurenční Catalyst pro karty GeForce a nyní jsou s nimi srovnatelné, a právě proto je těžké říci, co tak zásadního si může AMD připravovat tentokrát.

Když se podíváme na to, v čem AMD v současnosti zaostává, pak jsou asi nejvíce patrné chabé ovladače pro linuxové systémy a především Steam OS. Však ve hrách pro OpenGL je dle nedávno provedených testů karta Radeon R9 Fury na úrovni GeForce GTX 950, a to vůbec není dobré. A vzhledem k tomu, že celá platforma Steam se Steam OS, Steam Machines a Steam Controller má být vypuštěna právě v listopadu, bylo by vylepšení ovladačů pro Radeony velice vhodné.

Vedle toho by AMD mohlo připravovat vylepšení týkající se nových DirectX 12, protože první tituly pro ně jsou již také za rohem. Jak ukazují nedávné testy karet pod DirectX 12, toto API dokáže velice dobře spojit výkon dvou rozdílných karet nehledě na jejich architekturu a výkon. Můžeme tak dobře využít i integrované GPU a podstatně silnější grafiku, čili toho by AMD mohlo využít u svých APU. Ta sice umožnila již dříve spojit své síly se samostatnou grafikou, ale ta musela být na podobné výkonnostní úrovni, jinak to nedělalo dobrotu.

No a nakonec je vždy důvod k optimalizacím, třeba pro nejnovější herní pecky jako chystaný Fallout 4 nebo můžeme také očekávat představení zbrusu nových funkcí a technologií. Necháme se překvapit.

Zdroj: HWBattle
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik