www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD dokončilo specifikace Radeonů Fury a Nano

AMD dokončilo specifikace Radeonů Fury a Nano
, , aktualita
Společnost AMD má v rukávu ještě pár novinek z oblasti grafických karet, kde figuruje i model Radeon R9 Nano, který je zvláště zajímavý. Má totiž dosáhnout dvojnásobné efektivity ve srovnání s R9 290X a bude vhodné i pro malé sestavy.reklama
Grafická karta AMD Radeon R9 Fury X je na trhu od 24. června a ukázalo se, že sice nejde o model, jenž by ukázal kartám od NVIDIE záda, ale aspoň jde o důstojnou konkurenci. NVIDIA situaci zachránila už před vypuštěním nových Radeonů a přišla s kartou GeForce GTX 980 Ti, což byl od ní velice dobrý tah, kterým na trh dostala vhodnou konkurenci, a to jak výkonem, tak cenou.

AMD ale ještě může NVIDII pozlobit, neboť si chystá další karty s čipy Fiji, přičemž nejdříve přijde na trh model Radeon R9 Fury, tedy o něco slabší verze Fury X. Dle starších informací jej můžeme očekávat 14. července, tedy již příští týden. A pak už můžeme očekávat Radeon R9 Nano, ale přesné datum se zatím nedozvíme. I tato karta bude slabší než Fury X, ale jak na tom bude s výkonem v porovnání s Fury? Zde nám pomohou specifikace, které měla firma AMD již dokončit. Nesmáme ale zapomenout také na dvoučipovou Radeon R9 Fury X2, která by se měla stát na trhu vůbec nejvýkonnějším modelem.

AMD’s Radeon R9 Fury bude mít dle zveřejněných specifikací 3584 Stream procesorů, 192 texturovacích jednotek a 64 ROP. Paměťový systém by měl zůstat stejný se 4096bitovým rozhraním a (efektivně) 1GHz paměťmi HBM. Čip by měl být taktován stejně, tedy na 1050 MHz. No a Radeon R9 Nano bude mít dokonce navlas stejné základní specifikace čipu jako Radeon R9 Fury X, tedy také 4096 Stream procesorů a 256 texturovacích jednotek, ovšem není jasné, jakou pracovní frekvenci GPU AMD nakonec nastaví. Vzhledem k malým rozměrům karty, které neumožní instalovat velký chladič a také k TDP karty 175 W to vypadá, že GPU bude taktováno výrazně níže. Ale to se ještě necháme překvapit, třeba se AMD podařilo zlepšit efektivitu i v porovnání s Fury X.

V případě Radeonu R9 Nano neznáme také ani cenu, ale lze předpokládat, že ta se bude pohybovat někde mezi základní Fury a Fury X, čili mezi 549 a 649 USD. A co se týče výkonu, vzhledem ke známým údajům, čili díky uvedenému dvojnásobnému výkonu na watt v porovnání s Radeonem R9 290X, by měl výkon karty Nano dosáhnout 6,8 TFLOPS (FP32) nebo 38,8 GLOPS/W. Z toho pak můžeme odhadnout i pracovní frekvenci GPU, a to cca 830 MHz.

Uvidíme tedy, zda se tyto informace potvrdí a zda AMD nemá pro nás ještě nějaké překvapení. Další díl skládačky se tedy objeví příští týden.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře