www.svethardware.cz
>
>
>

AMD FirePro S7150 a S7150 x2: profi karty s čipy Tonga

AMD FirePro S7150 a S7150 x2: profi karty s čipy Tonga
, , aktualita
Společnost AMD ohlásila nástup profesionálních grafických karet FirePro S7150 a S7150 x2, které jsou založeny na grafických čipech Tonga. Ty mají jako první karty od AMD podporovat hardwarovou virtualizaci a zaměřeny jsou i na cloudové hraní.reklama
Nové grafické karty AMD FirePro S7150 a FirePro S7150 x2 tedy patří především do serverů či pracovních stanic, kde mohou posloužit pro cloudové hraní, klasický cloud computing nebo VDI (Virtual Desktop Infrastructure). AMD demonstrovalo možnost využití výkonu jednoho GPU více uživateli již na VMWorld 2015 a nyní už jeho zákazníci budou mít možnost si tuto technologii vyzkoušet v praxi. Obě nové karty jsou založeny na čipu řady Tonga s nejnovější verzí architektury GCN.

Virtualizační technologie firmy AMD je založena na rozhraní PCI Express a SR-IOV (Single Root I/O Virtualization), díky čemuž mohou uživatele virtuálních strojů pracovat s aplikacemi, které využívají API DirectX, OpenGL, Open CL a další, která jsou podporována samotným GPU. Sdílení hardwarových prostředků jedné karty více uživateli má být přitom bezpečné díky záruce vyhrazené paměti na hardwarové úrovni, čili jeden virtuální stroj by v žádném případě neměl mít přístup do grafické paměti jiného.

Obě karty tedy využívají 28nm GPU, přičemž model FirePro S7150 je konkrétně založen na Tonga XT s plnou výbavou 2048 Stream procesorů a dále má po ruce 8 GB paměti GDDR5 připojených přes 256bitovou sběrnici. Celková spotřeba karty je 150 W, na což stačí 8pinový přídavný PCIe. Prostředky této karty může sdílet až 16 uživatelů a ona sama může být chlazena aktivně nebo pasivně, ale to samozřejmě jen v příslušně vybavených serverech. Cena karty je 2399 USD.

A pak tu máme FirePro S7150 x2, jež má také Tonga XT, ale rovnou dvě, tedy celkem 4096 Stream procesorů. Paměti má zde každé GPU také 8 GB a k tomu svou 256bitovou sběrnici. Tato karta si vezme až 265 W, zvládne obsloužit 32 uživatelů a přijde na 3999 USD.

Kromě technologie AMD Multiuser GPU (MxGPU) tyto karty podporují také ECC paměti, API OpenCL 2.0, DirectX 11.1, OpenGL 4.4 a AMD PowerTune se postará o správu napájení a výkonu. Uživatelé napojení na tyto karty mohou také pracovat s operačními systémy Windows 7 a 8.1 a hostitelská platforma bude založena spíše na Linuxu. AMD má tedy na trhu své první karty, které vytvoří konkurenci pro NVIDII a její první virtualizační GPU založená na 28nm Maxwell a platformě GRID. Ta jsou využívána i pro službu NVIDIA GeForce NOW, která nabízí právě cloudové hraní.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře