www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Hierofalcon: zbrusu nové 8jádrové SoC otestováno

AMD Hierofalcon: zbrusu nové 8jádrové SoC otestováno
, , aktualita
Společnost AMD již dříve oznámila vstup do světa procesorové architektury ARM a přesně z něj vzešlo její nové osmijádrové SoC s označením Hierofalcon. Jedná se o čip určený pro serverový trh, který byl už otestován.reklama
AMD Hierofalcon byl odhalen již před dvěma roky, kdy byl ještě ukrytý pouze v roadmap této firmy, ovšem nyní už existuje a ukazuje svůj výkon. Jedná se o osmijádrový čip vyráběný 28nm technologií ve firmě Globalfoundries a založený na architektuře ARM s jádry A57 pracujícími na 2 GHz. Je přitom poměrně šetrný, však jeho TDP je pouze 30 W. Po Hierofalconu by měly následovat další, a to Bald Eagle a Steppe Eagle, ovšem to už budou čipy s procesorovými jádry x86.

Každé procesorové jádro A57 v čipu Hierofalcon mělo mít k dispozici vlastních 512 kB L2 cache, ale z diagramu vyčteme, že je tu sdílený 1 MB vždy dvěma jádry a všechna pak mají 8 MB L3 cache. Paměťový řadič je dvoukanálový a určený pro 64bitové paměti DDR3 nebo DDR4 s taktem maximálně 1866 MHz a podporou ECC. A pak je tu také jistý speciální "Crypto Co-processor" bezpochyby určený pro šifrování, dále podpora PCI Express 3.0, SATA 6 Gbps nebo i dva kontrolery pro 10Gb Ethernet. Zabezpečení obstará známá technologie AMD TrustZone.

Nové SoC bude vyráběno pro pouzdra BGA a přijde v celé řadě verzí se spotřebou od 15 W do zmíněných 30 W a na trhu se má objevit ještě v tomto čtvrtletí. Matthias "Dresdenboy" Waldhauer dal dohromady následující grafy s výsledky testů nového Hierofalconu.

První graf ukazuje výkon jednoho jádra na takt, přičemž ostatní výsledky se vyvíjí od výkonu Hierofalconu, který má vždy známku 1, jak je tomu ostatně i v ostatních testech. Nové SoC si přitom vede poměrně době a téměř vždy za sebou nechává všechny ostatní modely AMD v testu, ale na Intel nedosáhne.

Výsledky ukazující výkon všech jader, které už nezohledňují takt procesorů, jsou již pro Hierofalcon ne tak lichotivé, však musí bojovat i proti šestijádrovému Phenomu na taktu 3200 MHz. Pokud ale vezmeme v úvahu energetickou efektivitu (třetí graf), pak Phenom nemá šanci a Hierofalcon se v některých testech dostává do popředí.

Je také třeba říci, že jde o brzké testy založené na raném vzorku Hierofalconu, které nemusí tak zcela odpovídat skutečnému výkonu hotových čipů, jenž by tedy mohl být ještě lepší.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek