www.svethardware.cz
>
>
>

AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě

AMD je za nejsilnější kvartál ve ztrátě
, , aktualita
Společnost AMD přišla několik dní po Intelu se svými finančními výsledky, které dle očekávání nejsou příliš povzbudivé. V posledním kvartálu firma sklouzla do ztráty, což se podepsalo i na celkovém výsledku roku 2014.reklama
Že se AMD ocitne za poslední čtvrtletí ve ztrátě, to ostatně předpovídala i zpráva týkající se finančních výsledků této firmy za třetí čtvrtletí předchozího roku. Za to se firmě AMD podařil čistý zisk 63 milionů dolarů, a to z celkových příjmů 1,43 miliardy. Ty se však v posledním čtvrtletí smrskly na 1,24 miliardy, a to se podepsalo i na celkové operační ztrátě 330 milionů dolarů. Čistá ztráta pak činí 364 milionů, což činí 0,47 USD na akcii, a přitom jde o výsledky z posledního kvartálu, který je pro výrobce PC hardwaru tradičně nejsilnějším v roce.

Dle non-GAAP principů je ovšem firma v 36milionovém plusu, ovšem hlavním ukazatelem jsou právě celkové příjmy, a ty nejsou lichotivé. Co k tomu říká šéfka společnosti Lisa Su? Ta mluví především o diverzifikaci výroby a nových dohodách s výrobci hardwaru, ale také o potížích s hardwarem pro PC. Jde přitom evidentně o desktopový i notebookový hardware, který společnost AMD nemá v současnosti na nejvyšší úrovni. Z jedné strany na ni tlačí Intel se svou značnou výhodou v pokročilejším výrobním procesu a z druhé pak NVIDIA, která momentálně tahá za pilu díky nové generaci grafických karet s architekturou Maxwell.

AMD však bylo dle Lisy Su úspěšné v segmentu Enterprise, Embedded a Semi-Custom, který vykázal růst o 50 procent a zvláště zajímavé je to, že firma plánuje vrátit segment Computing a Graphics do "zdravého vývoje" na začátku druhého kvartálu. To by tedy mohlo přímo souviset s příchodem nové generace Radeonů řady 300, přičemž v těchto dnech se mluví především o kartě Radeon R9 380X, která má využít zbrusu nový typ pamětí HBM, jež by poskytly velmi vysokou datovou propustnost.

Ovšem ještě před tím čeká firmu AMD první kvartál tohoto roku a za ten očekává prohlubující se ztrátu, a to o 15 procent (plus/minus 3 procenta) v porovnání s předchozím kvartálem. Dostane se tak blízko k hranici jedné miliardy tržeb, což by značně prohloubilo ztráty.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik