www.svethardware.cz
>
>
>

Finanční výsledky AMD: firma se drží v černých číslech

Finanční výsledky AMD: firma se drží v černých číslech
, , aktualita
Zatímco Intel ohlásil rekordní tržby za poslední kvartál, jeho věčný rival AMD nic takového říkat nemůže, ovšem i tak si tato firma nevede špatně. Za poslední období vykázala provozní zisk a stabilní tržby.reklama
Intel utržil rekordních 14,6 miliardy dolarů za poslední kvartál, což pro něj znamená osmiprocentní nárůst. Oproti tomu společnost AMD vykazuje zhruba desetinásobně nižší tržby, které v posledním kvartály dosáhly 1,43 miliardy, z čehož se firmě povedlo dle GAAP principů vykázat provozní zisk 63 milionů a čistý zisk 17 milionů (0,02 USD na akcii). Dle non-GAAP principů to pak bylo 66 milionů provozního zisku a čistého 20 milionů (0,03 USD na akcii).

Dr. Lisa Su, zbrusu nová šéfka firmy, mluvila o tom, že finanční výsledky ukazují na pokrok v diverzifikaci zaměření její firmy a zvláště silné měly být segmenty Enterprise, Embedded a Semi-Custom, ovšem Computing a Graphics podal rozporuplné výsledky, neboť na tomto trhu se AMD potýká s velmi silnou konkurencí. Však jeho procesory už dávno nepatří k výkonnostní špičce a nyní tahá za kratší konec i v oblasti grafických čipů.

Segment Computing and Graphics oproti předchozímu kvartálu klesl o 6 procent a dokonce o 16 procent meziročně, za což mohly především nízké prodeje čipových sad a GPU pro mobilní počítače. Zde je tak AMD ve ztrátě 17 milionů, přičemž ještě ve druhém kvartále letošního roku to byla ztráta 6 milionů a ve třetím předchozího roku to byl 9milionový zisk.

Výhled na poslední čtvrtletí toho roku je spíše negativní, neboť firma očekává pokles tržeb o 13 procent (plus/minus tři procenta) v porovnání s třetím kvatálem, a to máme před sebou sezónu předvánočních prodejů. V předchozím roce přitom firma vykázala za poslední čtvrtletí tržbu 1,59 miliardy dolarů, což bylo oproti Q3 2013 o devět procent více.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře