www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD komentuje procesor Intel v Project Quantum

AMD komentuje procesor Intel v Project Quantum
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že Project Quantum, který měl být založen na hardwaru AMD, ve skutečnosti využívá platformu Intel s procesorem Core i7-4790K Devil's Canyon. Podívejme se na to, co k tomu může AMD říci.reklama
Jedním z překvapení přichystaných na letošní herní veletrh E3 se stal i počítač Project Quantum od AMD, který slibuje velice vysoký výkon díky dvěma čipům Fiji, a to v malém a snadno přenosném těle. Pak jsme se ale dozvěděli, že Project Quantum, ač prezentovaný jako počítač od AMD s hardwarem od AMD, ve své současné podobě využívá procesor Intel Core i7-4790K, což vyvolalo rozpaky. Nicméně AMD zde v podstatě nemělo moc na vybranou. Stále jde o prototyp využívající standardní hardware a Mini ITX desky si s procesory AMD FX moc netykají, desktopové APU by bylo na dvojici Fiji už příliš slabé, a tak zbývalo jediné - využít konkurenční platformu. Buď tedy to a riskovat titulky ve stylu "AMD nevěří svým procesorům" nebo využít vlastní APU a číst o tom, jak jde o naprosto neadekvátní procesor ke dvěma Fiji, čili z bláta do louže.

Jak ale tuto věc komentuje samotné AMD? Jeho zástupce řekl, že AMD použilo procesor firmy Intel jednoduše proto, že naslouchá svým zákazníkům a ví, co chtějí. A ti dle něj chtějí mít na výběr mezi různými komponentami. To má něco do sebe, když si uvědomíme, že mezi malými deskami Mini ITX se socketem jsou nejvíce zastoupeny právě ty pro procesory Intel.
Asrock Z97E-ITX/ac - deska z prototypu Project Quantum


AMD tedy prostě chtělo vytvořit takový počítač, který by dokázal uspokojit i ty nejnáročnější, čímž v podstatě sama tato firma uznává, že Intel má v současné době lepší CPU. Bude ale také nabízet počítače Quantum vybavené i procesory AMD, které tedy budou součástí slabších sestav. AMD také zdůraznilo, že hlavní hvězdou těchto počítačů jsou karty Radeon Fury a čipy Fiji.

První verze počítačů Quantum mají být k dispozici od letošního podzimu, což zatím nebylo nijak upřesněno. Uvidíme tedy, zda už v tomto období přijdou na trh i verze s procesory firmy AMD, nebo si firma počká až bude aktuální nová generace s architekturou Zen, což ale může zabrat další rok nebo i déle. Je zde ale i další možnost, a sice ta, že Quantum budou nabízeny jako barebone vybavené potřebným systémem vodního chlazení a grafikou, přičemž desku a její komponenty si budeme moci zvolit sami. Ovšem v takovém případě by se mohly objevit problémy s kompatibilitou, však z fotografie desky je znát, že musely být použity nízkoprofilové paměti a samotná deska také byla upravena (viz zadní porty).

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře