www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má zítra odtajnit nová APU

AMD má zítra odtajnit nová APU
, , aktualita
Společnost AMD začala před několika dny odpočítávat představení nové důležité řady svých APU, která má být představena už zítra. Dle zatím neověřených informací by mělo jít o nástupce čipů Kabini, které známe jako Beema.reklama
Naposledy jsme se dozvěděli o AMD Beema a Mullins to, že budou výrazně lepší než procesory Intel řady Bay Trail, což by tedy měly vzhledem k tomu, že ty byly představeny už v minulém roce. Dle stránek s odpočítáváním by měly být veškeré pochybnosti ukončeny zítra v 7 hodin ráno, kdy se dozvíme, zda skutečně jde o nové Beema.

Ukazují na to dvě fakta. Jednak se Beema mají dle dřívějších zpráv objevit na trhu v této polovině roku a potom je na zveřejněném obrázku vidět čip, který vypadá velmi podobně jako dnes dostupné čtyřjádrové Kabini. Ty jsou určeny pro nízkovýkonné a nízkospotřebové počítače a nově jsou dostupné také pro socket AM1. Je tedy logické očekávat, že i Beema se objeví v podobě pro tento socket, ale to je otázkou.

AMD Beema jsou APU, která nabídnou dvě nebo čtyři samostatná procesorová jádra x86, a to s novou architekturou Puma. Grafická část pochopitelně využije architekturu GCN a pak tu bude také jádro ARM s architekturou TrustZone pro účely zabezpečení, jednokanálový řadič DDR3 a různé další akcelerátory. TDP čipů se bude pohybovat mezi 10 a 25 W.

AMD také prý již začalo dodávat nové čipy výrobcům notebooků, takže můžeme očekávat, že se zanedlouho objeví první modely, které budou dostupné již v tomto kvartále. Co se týče příbuzných Mullins, tato APU vychází z Beema, ovšem půjde o daleko úspornější čipy s typickou spotřebou pouze kolem 2 W. Přijdou ale také ve výkonnějších verzích i se čtyřmi jádry Puma. Od obou novinek prý můžeme očekávat dvojnásobný výkon na watt, což by tedy u 25W čipů jednoduše mělo znamenat dvojnásobný výkon. Počkejme si na to.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik