www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Mantle bude podporovat i Crytek

AMD Mantle bude podporovat i Crytek
, , aktualita
Společnost AMD se dnes pochlubila tím, že navázala spolupráci se společností Crytek, která bude u svého Cryengine podporovat nové API Mantle. Pro AMD to znamená silného spojence a pro majitele moderních Radeonů značnou výhodu.reklama
Dá se totiž očekávat, že hry založené na Cryengine budou s Mantle výrazně svižnější, což firmě AMD poskytne výkonnostní výhodu, aniž by musela zrychlovat hardware, podobně jako třeba u Battlefield 4. Dá se také předpokládat, že Mantle se tak neuplatní pouze u her vyvíjených přímo firmou Crytek, neboť ta svůj engine licencuje i ostatním výrobcům. Moderní verzi Cryengine 4 tak využijí tituly jako Evolve, Star Citizen nebo Homefront 2.

Bohužel, tisková zpráva krom obvyklých zdvořilostních frází obou firem neodhalila moc konkrétních informací. Potvrdila pouze to, že API Mantle budou moci využít všechny firmy, které si licencují příslušnou verzi Cryengine. Firmy ale neprozradily, kdy asi bude hotova, natož pak jaké konkrétní tituly ji využijí, takže na to si budeme muset počkat.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře