www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD nabízí paměti DDR4, ačkoliv pro ně nemá platformu

AMD nabízí paměti DDR4, ačkoliv pro ně nemá platformu
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla, že nabídne na trhu paměti Radeon R7, které jsou typu DDR4 DRAM. Je tedy zřejmé, že tyto moduly zatím budeme muset využít na konkurenčních platformách firmy Intel.reklama
Společnost AMD totiž v nabídce nemá a ještě nějaký čas mít nebude žádnou platformu, která by mohla využít paměti typu DDR4. Však desktopové procesory AMD FX využívají socket a čipové sady z roku 2011 a APU jsou sice novější stejně jako čipové sady A88X, A85X či jiné FCH, ale ani ty nejsou připraveny pro DDR4. To bude až další generace CPU a APU s architekturou Zen, od níž nás ale v případě APU dělí ještě Bristol Ridge a Stoney Ridge. Nicméně už ty mají být určeny pro zbrusu nový socket AM4 a mají podporovat paměti DDR4.

V AMD si tedy řekli, proč by nakonec nemohli vypustit do světa své paměti DDR4 a dát uživatelům s grafikami Radeon ve výbavě možnost si je sladit s paměťovými moduly stejné značky. V budoucnu pak samozřejmě budou moci přesedlat na platformu AMD.

Paměti AMD Radeon R7 DDR4 jsou k dispozici ve dvoukanálových kitech s celkovou kapacitou 8 GB, a to ve verzích s taktem 2133 MHz nebo 2400 MHz se shodným časováním CL15. Není jasné, zda tyto moduly podporují profily Intel XMP pro snadné nastavení taktu a latencí, ovšem mají podporovat profily firmy AMD, i když je to zatím zbytečné. V současnosti je můžeme tedy využít s procesory Skylake a popřípadě Haswell-E.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek