www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bristol a Stoney Ridge: nová generace APU od AMD na cestě

Bristol a Stoney Ridge: nová generace APU od AMD na cestě
, , aktualita
Nejmenovaný výrobce základních desek dle Planet3DNow již zahrnul do jedné verze svého BIOSu označení Bristol Ridge a Stoney Ridge. Vypadá to tedy, že tato APU s jádry Excavator a grafikou GCN 1.2 skutečně dorazí.reklama
Chystaná APU Bristol Ridge a Stoney Ridge mají být posledními Mohykány současné generace procesorů vycházejících z původních Bulldozerů, jež už dnes nedokáží konkurovat moderním Core. Půjde tedy o APU, která využijí procesorová jádra Excavator, čili již třetí iteraci Bulldozeru po Piledriveru a Steamrolleru. Po nich už budou následovat procesory Zen.

Bristol Ridge stejně jako Stoney Ridge využije zbrusu nový socket AM4, s nímž se počítá i pro architekturu Zen. A vzhledem k tomu, že mají na trh dorazit někdy za necelý rok, je zřejmé, že už využijí paměti DDR4. Nicméně s využitím procesu FinFET AMD počítá až pro výrobu generace Zen či případně nových grafických čipů, takže obě tyto novinky budou vyráběny ještě 28nm procesem stejně jako řada předchozích generací.

Bristol Ridge budou využívat čtyři jádra Excavator a grafiku Radeon s architekturou GCN 1.2, dále dvoukanálový kontroler pro paměti DDR4 a různé I/O uncore části jako výstupy pro grafiku a podobné. Stoney Ridge budou slabší verze se dvěma jádry Excavator a grafikou Radeon s maximálně 192 Stream procesory a jednokanálovým kontrolerem pro DDR4.

Výkonnější verze přijdou na trh na přelomu 2. a 3. kvartálu a oproti dnešním Kaveri slibují o 10 až 15 procent vyšší výkon, což tedy nikoho neroztleská. Stoney Ridge přijdou ještě později a zaměří se na levná PC. Pak už budou následovat Raven Ridge, tedy APU s procesory Zen a další generací grafiky Radeon, čili z hlediska čipů APU tu máme před sebou přinejmenším další nezajímavý rok.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik