www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD oficiálně ohlásilo FreeSync na HDMI

AMD oficiálně ohlásilo FreeSync na HDMI
, , aktualita
Již letos v červnu jsme se dozvěděli o tom, že AMD připravuje zprovoznění technologie FreeSync také na rozhraní HDMI. To bylo nyní oficiálně potvrzeno a bylo také uvedeno, že FreeSync bude na HDMI k dispozici v příštím roce.reklama
Společnost AMD ohlásila svůj záměr spojit FreeSync s rozhraním HDMI na letošním Computexu, kdy se jednalo ještě o koncept. Nyní již tedy máme potvrzeno, že půjde o realitu, která nastane někdy v příštím roce. FreeSync se tak může rozšířit mezi levnější monitory, neboť modely s HDMI obvykle začínají na nižší ceně než modely s DisplayPort.

Přenos obrazu s variabilní obnovovací frekvencí přitom není zakořeněn přímo ve specifikacích rozhraní HDMI, na rozdíl od DisplayPort, který to podporuje ve verzi 1.2a jako Adaptive Sync. Výrobci monitorů to tedy budou muset zajistit nějak jinak, přičemž rozhraní HDMI umožňuje, aby jeho funkce a vlastnosti byly rozšířeny. Nicméně AMD ve své prezentaci nezmiňuje, o jaká rozšíření konkrétně jde. Ohlášeno bylo ale to, že do samotných specifikací HDMI tato rozšíření nijak nezasahují, takže jde o prostou nástavbu.

Co se týče grafických karet, pak FreeSync na HDMI má podporovat jakýkoliv Radeon vybavený rozhraním HDMI 1.2 nebo lepším, přičemž bude pochopitelně vyžadovat aktualizaci ovladačů. Na druhé straně stojí monitor s tou správnou výbavou, na čemž s firmou AMD spolupracuje řada dalších společností jako Acer, LG Electronics, Samsung, Realtek a další. Na trhu přitom již existují monitory, které jsou vybaveny potřebným HDMI scalerem pro podporu FreeSync, což však jejich výrobci zatím nijak nezdůrazňují a je otázka, zda po uvedení nové technologie na trh bude možné je takto používat. V materiálech firmy AMD se píše o podporovaných monitorech, ale to jsou dosud připravované modely nebo řady, jež se ještě nedostaly na trh.

Samsung bude mít mezi nimi nejvíce modelů a zaměří se také na levnější panely s 20" či 21,5" displejem a rozlišením Full HD. LG a Acer připravují spíše dražší monitory a doufejme, že firmě AMD se podaří přesvědčit i další výrobce k tomu, aby přinesli monitory s podporou FreeSync na HDMI. Z výpisu je také patrné, že se nechystají žádné modely s rozlišením 4K/Ultra HD, a to jednoduše proto, že karty AMD podporují 60Hz obnovovací frekvenci na tomto rozlišení pouze na rozhraní DisplayPort, což naprosto stačí.

Nakonec se můžeme podívat na vůbec první notebook s displejem podporujícím FreeSync. Jde o Lenovo Y700 vybavené moderním APU Carrizo v podobě FX-8800P s grafickým jádrem Radeon R9 M380 a 15,6" displejem IPS s rozlišením Full HD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře