www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD ohlásilo Athlon 860K a FX-8300

AMD ohlásilo Athlon 860K a FX-8300
, , aktualita
Společnost AMD si vedle nových APU Kaveri, které doplnily původní modely představené na začátku tohoto roku, připravila také dva další procesory. Jedná se o procesory pro socket FM2+ a AM3+.reklama
V poslední recenzi jsme si vyzkoušeli APU Kaveri A10-7800, které je zajímavou volbou pro ty, kdo chtějí slušný výkon a nižší spotřebu. Nyní se ale na trh dostává také nový Athlon X4 860K, což je také procesor vycházející z 28nm generace Kaveri, ovšem nejde o APU, protože má deaktivované grafické jádro.

Má ale čtyři procesorová jádra Steamroller pracující na 3,7 GHz a navíc i odemčený násobič, takže se můžeme pokusit o přetaktování. Nicméně čtyři procesorová jádra Steamroller mají pouze poloviční paměť L2 cache, takže celkem tu je pouze 2 MB L2 cache a L3 cache tento procesor samozřejmě nemá žádnou. Pracovat pak bude na základních deskách s čipovými sadami AMD A88X, A85, A75 nebo A55 a jeho TDP je 95 W.

Procesor FX-8300 je již určen pro socket AM3+ a jde o 32nm generaci Vishera. Tento 95W procesor byl však představen již na samotném konci roku 2012, ovšem nebyl k dispozici pro maloobchodní prodej. Obsahuje celkem osm procesorových jader Piledriver na frekvenci 3,2 až 3,5 GHz, dále 2 MB L2 cache na dvoujádrový modul a 8 MB sdílené L3 cache.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek