www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD plánuje PC s podporou aplikací pro Android

AMD plánuje PC s podporou aplikací pro Android
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně ohlásila svou spolupráci s Bluestacks, díky čemuž vzniknou počítače pro operační systém Windows, na nichž budou moci snadno fungovat aplikace psané pro systém Android.reklama
O spolupráci firem AMD a Bluestacks jsme se dozvěděli již na začátku tohoto roku, což bylo v nejnovější tiskové zprávě upřesněno. Tyto společnosti nám tak oznamují, že se na trh chystají tablety, desktopy, notebooky či zařízení 2 v 1 založené na platformách AMD, které jako primární operační systém využijí Windows, ale umožní běh aplikací napsaných pro OS Android.

AMD mluví o vybraných modelech PC a dá se předpokládat, že půjde především či možná i výhradně o počítače založené na čipech APU. Zajistí to software od Bluestacks, který bude nejdříve k dispozici jistým vybraným partnerům v regionu EMEA (tedy i v Evropě), a to ještě v tomto roce. Uživatelé si tak budou moci při koupi počítače, tabletu či jiného zařízení vybrat, zda bude zahrnovat i upgrade AMD-Bluestacks.

Tento upgrade jim zpřístupní známé uživatelské prostředí z Androidu, a to včetně nastavení, konfigurace ovládání a podobně. Aplikace pro Android budou moci běžet v okně nebo v celoobrazovkovém režimu a využijí výkon grafického jádra v APU. Dále se mluví o možnosti synchronizace aplikací mezi PC s BlueStacks a čistě androidovým zařízením, což by mělo zahrnovat i to, že za jednu aplikaci nebudeme muset platit dvakrát. Důležité také je, že tyto aplikace budou mít přístup k datům uloženým na discích systému Windows a také k nezbytnému hardwaru, čili i webové kameře, akcelerometru, GPS, apod.

Firmy ale stále neoznámily, kdy přesně se počítače s touto virtualizační technologií dostanou na trh a jaké konkrétní produkty můžeme očekávat. Musíme si tedy počkat.

Zdroj: TZ AMD, BlueStacks
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře