www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD pracuje na 16jádrových procesorech

AMD pracuje na 16jádrových procesorech
, , aktualita
Společnost AMD vypustila do světa dokumentaci, dle níž pracuje na 16jádrových procesorech, jež nyní můžeme označit jako Family 15h Models 30h - 3fh. Půjde o pravé 16jádrové čipy, čili ne o variaci na Opterony 6300 spojené ze dvou 8jádrových čipů.reklama
Procesory Opteron 6300 "Abu Dhabi" připomínají první desktopová čtyřjádra od firmy Intel. Jde totiž také o dvoučipové procesory, a to v pouzdře pro socket G34, které dohromady dávají 16 jader. Nové procesory Family 15h Models 30h - 3fh by však měly být tzv. nativní šestnáctijádra, přičemž pochopitelně půjde o 8 dvoujádrových modulů, na což jsme u AMD zvyklí už od představení procesorů s architekturou Bulldozer.

Procesorové moduly jsou v uvedeném diagramu označeny jako CU0 až CU7 (Compute Unit) a k ty by měly mít k dispozici plně vyvinutou a integrovanou uncore část podporující rozhraní PCI Express 3.0 a dále tu budou čtyři linky rozhraní HyperTransport, které umožní jeden 16jádrový procesor propojit se třemi dalšími na stejné základní desce. Celkový počet jader v jednom systému by se tak vyšplhal na 64.

Zatím není jasné, jakých procesorů se tyto infromace mají týkat, čili i jaké architektury. Logicky ale můžeme uvažovat o procesorové řadě Opteron určené pro servery a zbývá také jiskřička naděje, že by si AMD něco podobného mohlo chystat i pro normální desktopové počítače, čili by pak šlo o procesory FX. Poslední zprávy však nejsou zrovna optimistické.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře