www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přichází ještě s jedním 32nm procesorem FX

AMD přichází ještě s jedním 32nm procesorem FX
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla, že před nástupem nové generace Zen dostane na trh přinejmenším ještě jeden procesor FX, který vychází z architektury Bulldozer. Jedná se o AMD FX-6330 Black Edition, který se potichu zařadil mezi modely Vishera.reklama
Včera jsme informovali, že AIB partneři firmy AMD se rozhodli vypustit na trh R9 390 se 4 GB paměti. Jenomže i přesto, že jde o nám známé firmy jako Sapphire a XFX, budou tyto karty prodávány exkluzivně na čínském trhu. Na stejném trhu se také objevil nový model procesoru AMD FX, který patří do generace Vishera, čili jde stále o 32nm CPU vyráběné procesem SoI. Uvidíme tedy, zda i tento procesor bude vyhrazen pro čínský trh, nebo se dostane i jinam. Pokud skutečně nedorazí, pak nás asi bude víc mrzet absence zmíněných karet na našem trhu než tohoto procesoru.

AMD FX-6330 Black Edition je totiž jen mírně vylepšený model FX-6300, přičemž o krůček výš nad ním stojí model FX-6350. Má tedy stejné základní specifikace jako slabší šestijádrová Vishera, čili je určen pro socket AM3+, má celkem 6 MB L2 cache, 8 MB L3 cache a TDP 95 W. Liší se tedy pouze svými takty, přičemž základní je 3,6 GHz a turbo 4,2 GHz. Pro porovnání, FX-6300 má takty 3,5 až 4,1 GHz a FX-6350 je taktován na 3,9 až 4,2 GHz, ovšem má také vyšší TDP 125 W.

Nový FX-6330 nám stejně jako ostatní modely Black Edition umožní přetaktování, přičemž čínský server PCPop si ho už trošku vyzkoušel a dostal základní takt procesoru na 4,2 GHz. V takovém případě dostaneme adekvátní porci výkonu navíc.

AMD FX-6330 bude Číně prodáván za cenu v přepočtu cca 2700 Kč, přičemž je o pár stokorun levnější než srovnávaný Core i3-4160, v porovnání s nímž podává velice sympatický výkon, a vede i jako nepřetaktované CPU. Přeci jen ale jde stále o procesorovou a platformovou generaci z roku 2012, která má svá nejlepší léta už za sebou.

Zdroj: PCPop
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře