www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD připravuje rychlejší GPU Hawaii

AMD připravuje rychlejší GPU Hawaii
, , aktualita
Obecně se ví, že AMD připravuje novou generaci Radeonů, které známe pod kódovým označením Fiji. Ovšem ještě před jejich příchodem na trh by se měla objevit ještě jedna výkonná karta s GPU Hawaii.reklama
Pokud se tyto zprávy potvrdí, pak by měla nastat podobná situace jako při příchodu karet s čipy Hawaii s architekturou GCN 1.1. Ty totiž v úvodní sérii dostaly pouze karty Radeon R9 290(X), přičemž ostatní Radeony R9 2xx měly ještě starší architekturu GCN 1.0. Posléze však přišel ještě Radeon R9 285 s čipem Tonga a architekturou, kterou můžeme označit jako GCN 1.2.

Nyní se má tedy před kartami s GPU Fiji chystat ještě jedna rychlá verze Hawaii, která by mohla dostat označení XTX, XTL či XT2, ale to je koneckonců jedno. Na trh se má dostat brzy v příštím roce, a to ještě před vypuštěním nových Fiji, ovšem tato karta už pravděpodobně nezapadne mezi Radeony R9 2xx, ale mezi novou sérii Radeon R9 3xx.

Hawaii XTX byly přitom chystány už přo dřívější vypuštění na trh, přičemž měly dorazit jako Radeony R9 295X, čili by šlo o nejvýkonnější jednočipové karty od AMD. Pokud ale přijdou už v rámci nové série, jejich název bude nejspíše Radeon R9 380X, čili zahrají podobnou úlohu jako Tahiti v aktuální generaci.

Co se týče firmy NVIDIA, ta už má pro tento rok splněný plán, respektive svou roadmap, takže v tomto ani příštím měsíci se od ní nedočkáme nových karet. Pozornost se tedy upírá k AMD, která je na tahu a až někdy po příchodu Fiji by měly následovat karty NVIDIA s velkým čipem GM200. Dřívější zprávy o chystané GeForce GTX 960 se zatím nepotrvdily, čili ta v tomto roce také nedorazí a je otázkou, jestli přijde ještě před Fiji.

V nadcházejících třech měsících se tedy můžeme těšit na celkem pět nových karet, a to Radeon R9 390(X), R9 380(X) a NVIDIA GeForce GTX 960. Je možné, že se objeví i TITAN II s čipem GM200, ale to už je čirá spekulace.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek