www.svethardware.cz
>
>
>

AMD propouští a reorganizuje

AMD propouští a reorganizuje
, , aktualita
Společnost Advanced Micro Devices včera večer ohlásila, že se chystá propustit pět procent svých zaměstnanců a také restrukturalizovat svou vnitřní strukturu. Vzhledem k letošnímu vývoji se tomu můžeme jen těžko divit.reklama
Zástupci AMD nedávno vyjednávali s firmou Silver Lake Partners o tom, že ta by odkoupila významnou část podílu, ovšem tyto rozhovory ztroskotaly. Nyní AMD oznámilo, že propustí celkem pět procent svých zaměstnanců a významně restrukturalizuje svou vnitřní strukturu. Vedle toho také zřídí dvě nové prezidentské pozice pro llepší dohled na aktivitu firmy v nejdůležitějších regionech. Za zmínku stojí, že propouštění se nebude týkat žádného inženýra nebo obchodníka.

Dle oficiálního vyjádření firmy AMD jde o cestu k celkovému zefektivnění jejího běhu, soustředění zdrojů pro vývoj těch nejdůležitějších produktů a AMD se chce také prohlubovat vztahy se svými zákazníky. Jinými slovy, firma teď opravdu nemá prostředky nazbyt, a musí je tak investovat do těch nejdůležitějších obllastí vývoje.

Firma doufá, že propuštěním 5 % zaměstnanců (na začátku tohoto roku jich bylo cca 9700) ještě v tomto roce ušetří 9 milionů dolarů a v tom příštím pak 58 milionů. Ovšem proces restrukturalizace ji bude stát 41 milionů, které odepíše z tržeb za právě ukončený třetí kvartál. AMD se také rozhodlo, že bude outsourcovat, což se týká třeba vývojů modulů pro SAP, aplikací pro Sharepoint či správu svých serverů. Netýká se to ale třeba vývoje ovladačů nebo jiného důležitého softwaru.

Reorganizace také čeká divizi EESC (Embedded and Semi-Custom), jejíž nová struktura bude čítat tři týmy, jež se zaměří na celkový business, inženýrství a prodejní kanály. A co se týče oněch dvou nových prezidentských pozicí, ty se týkají Číny a Evropy. Do první bude dosazen Spencer Pan a o náš region se bude starat Darren Grasby, přičemž oba firma rekrutuje z vlastních řad.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek