www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen

AMD prý teprve chystá útok na HEDT: 16jádrový Ryzen
, , aktualita
Francouzský časopis Canard PC se ukázal jako víceméně spolehlivý zdroj informací o procesorech AMD a nyní nám bez jakéhokoliv naznačování sděluje, že se v příštích měsících můžeme připravit na celou novou platformu X399 s 16jádrovými Ryzen.reklama
Tyto procesory by představovaly masivní útok na platformu Intel HEDT, kam mimochodem patří i Core i7-6900K, který ve vícejádrových testech často nedokáže odolat aktuálnímu Ryzen 7 1800X. Jenomže to je osmijádrový procesor, kdežto chystaná platforma X399 by měla zahrnovat i 16jádrové a 32vláknové procesory. Je tak zřejmé, že jim by neodolal ani 10jádrový Core i7-6950X, čili to nejlepší, co dokáže Intel HEDT aktuálně nabídnout, a to za nějakých 49 tisíc korun s daní, ovšem i pro tento procesor si Intel samozřejmě chystá nástupce. Ryzen se 16 jádry by však měly stát do 1000 dolarů, čili výrazně pod 30 tisíc korun. Je samozřejmé, že platforma X399 by mohla nechat PC hráče chladnými a určena by byla právě především pro sestavy, na nichž pracují aplikace schopné využít až 32 vláken.

Již ohlášená platforma Naples se 32 fyzickými jádry v procesorech ukazuje, že nástup 16jádrových Ryzen (či jak se nakonec budou jmenovat, pokud přijdou) nejsou otázka toho, zda to AMD zvládne, ale zda se mu bude chtít do takové věci pustit. Canard PC přitom zní celkem sebejistě, když říká:

Nové Ryzen se 16C/32T mají dle tohoto zdroje přijít do 4 až 6 měsíců s takty mezi 2,4 až 2,8 GHz a půjde o až 150W procesory se dvěma čipy v jednom pouzdře (Multi Chip Module - MCM) pro patici SP3r2 typu LGA a se 4kanálovým přístupem k pamětem DDR4. Právě to společně s MCM pouzdrem bude vyžadovat celou novou platformu X399, kteréžto značení by si AMD mohlo z našeho pohledu odpustit, protože to působí jako nástupce pro intelovské X99 a především X299, což je chystaná platforma pro Kaby Lake-X a Skylake-X. Ale opět, toto jsou informace od Canard PC, ne od AMD, ovšem vzhledem k tomu, že aktuální čipsety pro Ryzen mají označení X370, B350 a A320, působí označení X399 pravděpodobně.

Zdroj: Canard PC
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
Včera,  aktualita, Jan Vítek