www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU

AMD prý získalo zpět ztracený podíl na trhu s GPU
, , aktualita
V srpnu se objevily informace shrnující data o prodejích grafických karet za druhé čtvrtletí, na jejichž základě se zjistilo, že podíl firmy AMD klesl pod pouhých 20 procent. Nyní se ale zdá, že firma dokázala ztracený podíl získat zpět.reklama
Informace o poklesu podílu firmy AMD na grafických kartách pod 20 procent byly potvrzeny z více zdrojů na základě prodejů v druhém kvartálu tohoto roku, kdy AMD ještě nemělo na trhu novou generaci karet. V třetím kvartálu již nastoupily nové Radeony 300 a také karty Fury, Fury X a Nano, ovšem tento kvartál ještě neskončil, takže nikdo nemůže mít v rukou úplné údaje o jejich prodejích. Nicméně i tak prý vše ukazuje na to, že se AMD odrazilo od dna a začalo si svůj ztracený podíl brát zpět, alespoň dle Barron's.

AMD mělo být ve stále ještě probíhajícím kvartálu úspěšné především v segmentu 200 až 400 USD, kam spadá Radeon R9 380 a také R9 390X, zatímco NVIDIA si podržela vedení v prodejích karet s cenou 500 a více USD, čili GeForce GTX 980 Ti a GTX Titan X. Zde tedy AMD tak úspěšné nebylo a bezpochyby se na tom podepsal i nedostatek karet Fury X, v jejichž případě zájem překonal nabídku. V posledním roce přitom AMD ztratilo celých 20 procent trhu, však ještě ve druhém kvartálu 2014 drželo 38 procent trhu a o rok později už jen 18. To představuje nejprudší pokles v historii AMD produkujícího grafické čipy, čili od roku 2006, kdy firma akvizovala ATI.


Ikona Odkaz na databázi
Podíl 1.kvartál 2015
Podíl 2. kvartál 2015
Podíl 2.kvartál 2014
AMD
22,5 %
18 %
38 %
Nvidia
77,5 %
82 %
62 %


Analytici si také všimli toho, že nové Radeony 300 v segmentu 200 až 400 USD byly a jsou prodávány za výrobcem doporučené ceny (v případě dražší Fury X jsou ceny ještě podstatně vyšší), zatímco konkurenční karty NVIDIA mají ceny nižší a často pro ně platily také zvláštní slevy (až 60 USD). I to ilustruje zájem zákazníků o tyto karty. Nicméně zpráva neuvádí žádné konkrétní údaje o tom, s kolika procenty trhu s grafickými kartami AMD nakonec skončí, ale není divu. Musíme si počkat do října, kdy se objeví již konečná čísla a uvidíme, jak prodeje Radeonů ovlivní celkové finanční výsledky AMD.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek