www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon Pro Duo: 16 TFLOPS za 1500 dolarů

AMD Radeon Pro Duo: 16 TFLOPS za 1500 dolarů
, , aktualita
Společnost AMD oficiálně představila nejrychlejší grafickou kartu světa, dvoučipový Radeon Pro Duo, který nabídne výpočetní sílu 16 TeraFLOPS. Využívá k tomu dva čipy Fiji a přijde na 1500 dolarů.reklama
Radeon Pro Duo jsme zmínili již včera jako zatím unikátní hybrid mezi kartami Radeon a FirePro, takže se dá říci, že AMD tím míří na konkurenční karty TITAN. Aktuálně tak má NVIDIA na trhu z generace Maxwell kartu TITAN X, která nabízí 6,1 TFLOPS, čili Radeon Pro Duo je se svými 16 TFLOPS někde zcela jinde. Na jednu stranu nemůžeme porovnávat jednočipovou kartu s dvoučipovou, ale z hlediska ceny nám Radeon Pro Duo (1500 USD) nabídne daleko lepší poměr k hrubému výkonu než TITAN X (1000 USD). Ze starší generace tu je ale také dvoučipová karta TITAN Z, jež však dosahuje pouze 8,1 TFLOPS. Všechny tyto údaje jsou pochopitelně v Single Precision, ale co Double Precision? Tento údaj už tak často zmiňován není, a není divu, neboť má jít jen o 1 TFLOPS, což se svým číslem 1,7 překoná i jednočipová TITAN Black, ovšem Maxwelly jsou na tom v tomto ohledu špatně a nejlepší TITAN X nabídne jen 0,19 TFLOPS.

A jak už bylo také včera řečeno, Radeon Pro Duo byl navržen i pro virtuální realitu a hry pro DirectX 12. To ostatně bylo jasné již dříve, neboť samotné AMD prozradilo, že s vypuštěním této karty čeká do doby, kdy už budou dostupné VR headsety. Karta je určena nejen pro hráče, ale také pro tvůrce obsahu pro VR headsety. AMD tak již oznámilo spolupráci se studiem Crytek, s nímž tvoří iniciativu VR First. V jejím rámci se do vybraných univerzit dostanou výkonné systémy pro VR, aby si je již studenti mohli osahat a naučit se s nimi pracovat.
Radeon Pro Duo v systému od Maingear


Co se týče chlazení, karta využívá stejně jako Fury X vodní chladič s jedním 120mm radiátorem, přičemž napájení musí posílit celkem tři 8pinové konektory PCIe. Dle AMD si tak tato karta řekne až o 350 W.

Radeon Pro Duo se také stává první kartou v řadě VR Ready Creator, což je opět spojeno s VR First a nakonec také s SDK LiquidVR. Toto SDK se má nakonec stát jen základem pro další vývoj, v čemž můžeme vidět paralelu s API Mantle a Vulkan.
výkon Radeonu Pro Duo v testu Fire Strike - zdroj: Videocardz


Karta bude dostupná pravděpodobně od příštího měsíce, což tedy AMD nepotvrdilo, ale mluví o začátku druhého kvartálu.

Zdroj: AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek