www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon R7: tentokráte jde o SSD

AMD Radeon R7: tentokráte jde o SSD
, , aktualita
Společnost AMD již dříve naznačila, že si chystá vlastní řadu SSD, která ponese označení Radeon R7. Nyní se objevily už konkrétní informace, které se týkají nových modelů i jejich výkonu. Co si tedy AMD chystá?reklama
AMD se již před časem rozhodlo využít svou známou značku Radeon nejen pro grafické karty či integrované grafické čipy. Firma začala na trh dodávat i paměťové moduly RAM, které nesou označení Radeon, přičemž ty se uplatnily také nedávno v naší recenzi APU AMD A10-7800.

Zveřejněné screenshoty z prezentace AMD jsou sice titěrné, ale i tak z nich vyčteme vše podstatné. AMD nejdříve srovnává svá SSD Radeon R7 s konkurencí, kde jsou modely OCZ Vertex 460, Samsung 840 EVO a další. Radeon R7 by měly využívat asynchronní 19nm MLC NAND Flash a nabídnout velmi podobný výkon jako uvedené modely od konkurence. To znamená rychlosti čtení/zápisu až 550/530 MB/s a dále 100.000 a 90.000 IOPS. AMD pak uvádí o něco vyšší hodnotu MTBF než konkurence a také na své modely poskytne nadstandardní 4letou záruku. Společně s nimi také nabídne 3,5" adaptér a klonovací software od Acronisu pro migraci operačního systému.

Druhý a poslední screenshot se týká samotných modelů, a to Radeon R7 120G, 240G a 480G. Ty se od sebe jako obvykle liší nejen kapacitou, ale také výkonem, přičemž je potěšitelné, že 120GB model nebude za svými většími bratříčky moc zaostávat, tedy snad až na trvalém výkonu IOPS s délkou fronty 32, který má u něj hodnotu pouze 12 tisíc, zatímco u ostatních je to alespoň 20 tisíc.

A jaký hardware AMD využívá? Je patrné, že spolupracuje s OCZ, neboť využívá její kontroler Indilinx Barefoot 3 (stejný je i v OCZ Vector - recenze) a paměti NAND Flash pocházejí od Toshiby, což je nový vlastník firmy OCZ Technology. Reálná výdrž je taková, že SSD Radeon R7 mohou po dobu čtyř let zapisovat 30 GB dat denně, což se snad týká 120GB verze. V případě 240GB a 480GB SSD by to mělo být výrazně lepší, a to cca dvojnásobně a čtyřnásobně, neboť ty mají více paměťových buněk, mezi něž se může zátěž rozložit.

Zdroj: wccftech.com
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek