www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon R9 480: Polaris 10 potřebuje jen 135 W

AMD Radeon R9 480: Polaris 10 potřebuje jen 135 W
, , aktualita
V posledních dnech se probíraly spíše nové informace o chystaných herních kartách NVIDIA Pascal, ale co AMD? V jeho případě se objevily zajímavé zprávy ukazující na podstatné snížení spotřeby.reklama
Ať už máme mluvit o Radeonech R9 480 a 470 nebo o R9 490X a R9 490, stále máme na mysli jedno jediné GPU, a to Polaris 10. To bude určeno pro výkonnější karty, zatímco Polaris 11 pro méně výkonné, dejme tomu ty, které jsou určeny pro hraní v rozlišení Full HD. A jak to vypadá, to bude brzy cenově dostupnější než kdy jindy.

Už dlouho automaticky očekáváme, že nové grafické karty přinesou především vyšší efektivitu ohledně výkonu a spotřeby. Dle dosavadních informací ale nová generace Radeonů Polaris nemá být výrazně výkonnější než ta stávající a namísto toho má být cenově dostupnější a je zřejmé, že i úspornější. Nyní se mluví o tom, že grafické karty založené na Polaris 10 "Ellesmere" budou mít TDP jen mírně nad 100 W a ty s Polaris 11 "Baffin" ani ne poloviční. V prvním případě jde tak o ekvivalent dnešní Radeon R7 370 (110 W) a v druhém případě taková volně prodejná karta aktuální generace se spotřebou 50 W ani neexistuje.

Je tak naprosto jasné, že se AMD bude snažit prosadit i v mobilním světě, kde uživatelé poprvé ochutnali pořádný výkon až s nástupem grafických karet NVIDIA Maxwell a nyní to evidentně bude ještě daleko lepší. Mohly by se tak již smazat rozdíly mezi desktopovými a notebookovými grafikami, však 100W grafickou kartu notebooky dnes s přehledem zvládnou.

Dle Benchlife bude Polaris 10 základem především pro sérii Radeon R9 480, která bude mít spotřebu mezi 110 a 135 W a zvládnout má moderní 3D hry při rozlišení 1440p a 60 FPS. Polaris 11 nahradí sérii R7 370 s TDP pod 50 W a ty už jsme mohli vidět v akci, jak renderuje moderní hry ve Full HD při 60 FPS s celkovou spotřebou počítače 86 W.

Dalšími informacemi přispěl také VR-World, kde byl zveřejněn obrázek z testování Polarisů 10, jejichž vzorky pracují na 800 až 1050 MHz a využívat mají až 2560 Stream procesorů. Využívají také 8 GB paměti GDDR5 na 256bitovém rozhraní s výhledem na využití GDDR5X, ale to už bylo známo dříve.

S velkou pravděpodobností můžeme očekávat, že AMD v dohledné době nabídne cenově výhodné karty pro hraní v rozlišením 1080p a 1440p, které budou mít nízkou spotřebu, moderní architekturu GCN 4.0 a více se prosadí v mobilním světě.

Zdroj: Benchlife, VR-World
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář