www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Radeon Software 16.7.1: přišla náprava problému se spotřebou

AMD Radeon Software 16.7.1: přišla náprava problému se spotřebou
, , aktualita
Ihned po vypuštění nových Radeonů RX 480 na trh se objevil problém s tím, že si tyto karty braly přes slot PCI Express x16 více energie, než je povoleno. AMD přislíbilo brzkou nápravu a ta nyní přichází.reklama
K dispozici jsou tak ovladače AMD Radeon Software 16.7.1, jejichž hlavním úkolem je zajistit, aby si karta přes slot PCI Express x16 nebrala více než povolených 75 W. S tímto odhalením přišli recenzenti na serveru Tom’s Hardware, dle nichž si karta brala až o 15 W více. AMD hned přislíbilo brzkou nápravu a také to, že dá uživatelům další možnosti jak srazit celkovou spotřebu karty a také jsme se měli dočkat navýšení výkonu v populárních hrách, ale to zhruba jen do 3 procent.

Co se týče spotřeby a nastavení napětí na GPU, tomu se věnovali na Legit Reviews. Tamní článek AMD Radeon RX 480 Undervolting Performance popisuje testování karty s níže nastaveným napětím a paradoxně se ukázalo, že GPU na nižším napětí dokáže být rychlejší. Jak redaktoři zjistili, GPU se na nižším napětí chovalo lépe a neustále si drželo maximální takt, zatímco na vyšší napětí takt klesal. Nižší byla přitom i celková spotřeba (o 10 - 20 %), takže majitelům nových Radeonů se rozhodně vyplatí trošku se pošťourat v nastavení a podívat se na to, co umožní nový nástroj WattMan.

AMD dnes tedy přišlo s novými ovladači Radeon Software 16.7.1 a uvedlo k tomu, že ty řeší nadměrný odběr ze slotu PCI Express, i když si je firma jista, že karta s původním nastavení nepředstavuje riziko pro naše sestavy. Nové ovladače také umožní celkově snížit spotřebu s prý jen minimálním dopadem na výkon (tato funkce je ve výchozím nastavení vypnuta), i když, jak Legit Reviews ukazují, jde to i s navýšením výkonu.

Co se týče až 3% zvýšení výkonu v populárních hrách, to se týká titulů jako Total War: Warhammer, Metro Last Light, Witcher 3, Far Cry 4 a také benchmarku 3DMark11 Extreme.

Zdroj: AMD
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře