www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD reaguje na žalobu ohledně počtu jader v Bulldozeru

AMD reaguje na žalobu ohledně počtu jader v Bulldozeru
, , aktualita
Před několika dny jsme se dozvěděli, že Tony Dickey obžaloval u kalifornského soudu společnost AMD. Jde mu o údajné nesprávné informování veřejnosti o počtu procesorových jader v CPU architektury Bulldozer. Co na to AMD?reklama
Na konci minulého týdne vyšlo najevo, že jistý občan USA Tony Dickey žaloval společnost AMD. Má totiž pocit, že dvoujádrové moduly v procesorech AMD Bulldozer (Piledriver, atd.) se nemohou pokládat za dvě jádra, což by ještě nebyl problém. Potíž je dle něj v tom, že AMD procesory FX inzeruje jako až osmijádrové.

Dle Dickeyho, kterého budou u soudu zastupovat právníci z firmy Edelson PC, tak jde o klamání spotřebitele, který očekává, že v procesoru Bulldozer dostane opravdu osm samostatných jader. Má tedy sice pravdu v tom, že o samostatná jádra nejde, neboť ta v rámci jednoho modulu sdílí některé hardwarové prostředky (především FPU), ovšem Dickey takto rozpoutal diskusi o tom, co se vůbec může a nemůže pokládat za procesorové jádro. Operovat chce především s termínem "nezávislé procesorové jádro" a argumentovat tím, že každé jednotlivé jádro v Bulldozerech nedokáže pracovat samostatně.

AMD tak může být odsouzeno k náhradě škod, zaplacení pokuty a soudních výloh, pokud tedy bude shledáno, že firma porušila zákon Consumer Legal Remedies. Firma nyní k této věci vydala krátké stanovisko, které zaslala tisku. AMD věří, že "jejich marketing přesně reflektuje schopnosti procesorové architektury Bulldozer, která v případě osmijádrových procesorů AMD FX je schopna zpracovávat najednou osm vláken." Jinými slovy firma vzkázala, že se s Dickeym sejde u soudu.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář