www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD si opět ukouslo zpět část trhu s grafikami

AMD si opět ukouslo zpět část trhu s grafikami
, , aktualita
Dobrá zpráva pro AMD přišla od firmy Mercury Research, dle jejíchž údajů si Radeony opět ukously část dříve ztraceného podílu na trhu. AMD tak už dávno nemá pouhou pětinu trhu, což je potěšitelné i pro nás.reklama
AMD se totiž potřebuje dostat do dobré finanční pozice a asi nikdo by nestál o to, aby se tato firma stáhla ze souboje s NVIDIÍ. Už na začátku března jsme hlásili, že podíl AMD na trhu s grafickými kartami se dle údajů společnosti Jon Peddie Research zvýšil a nyní společnost Mercury Research vydala svou zprávu o stavu trhu s GPU v prvním letošním kvartálu.

Jsou tu ale také špatné, i když očekávané zprávy pro oba výrobce, a sice že celý trh se samostatnými GPU se propadl o 10 procent. To je pochopitelné vzhledem k tomu, že od začátku roku se především čeká na to, až AMD a NVIDIA po dlouhé době opustí 28nm GPU a představí nová 16nm a 14nm GPU.

Mercury Research uvádí, že AMD se podařilo zvýšit svůj podíl na trhu oproti předchozímu kvartálu o 3,2 procenta, a to na celkových 29,4 procent. Do toho se počítají desktopová i mobilní GPU, přičemž právě ve světě notebooků je situace pro AMD daleko lepší než mezi desktopovými kartami. Ale právě i desktopové karty přispěly k celkovému růstu podílu firmy AMD. Dle Mercury Research za tím stojí především to, že se nová radeonová divize firmy lépe stará o své zákazníky, jimž ke konci minulého roku připravila nové ovladače Crimson.

Pro další období se předpokládá divoký souboj mezi týmem zelených a červených, jenomže ten dle dostupných informací jednoduše nemusí nastat. Nové GeForce GTX 1080 a 1070 se budou prodávat za 600 a 380 dolarů, což by mělo být zcela mimo zaměření karet AMD s čipy Polaris. Spíše to vypadá, že prozatím si firmy budou konkurovat samy sobě, respektive jejich nové karty zastíní starší generace a pokud někdo bude chtít utrácet méně, zvolí grafickou kartu AMD s Polarisem a pokud více, vybere si NVIDIA Pascal. Co se týče podílu na trhu, z tohoto stavu by jednoznačně mělo těžit AMD, protože levnějších karet se prodává daleko více než karet s cenou GTX 1070, natož pak GTX 1080, i když z nich zase bývají větší marže.

Zdroj: PCPerspective
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek