www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD uvádí na trh nový Radeon R7 250X

AMD uvádí na trh nový Radeon R7 250X
, , aktualita
Minulý týden jsme se dozvěděli, že na trh se chystá nový Radeon R7 250X, který má zapadnout mezi modely Radeon R7 250 a R7 260X, a to samozřejmě i svou cenou. Jako jedna z prvních firem si tuto kartu s cenou kolem 90 euro připravil PowerColor.reklama
Tiskovka PowerColor o chystaném Radeon R7 250X byla zveřejněna jako jedna z prvních, přičemž ukazuje kartu s nereferenčním chladičem, což platí i v případě dříve ukázaných modelů od Asusu či Sapphire. AMD tak možná nechalo výrobce koncových produktů, aby si rovnou vybrali vlastní chladič a nepřipravilo referenční model karty.

GPU Radeon R7 250X dle předchozích zpráv v podstatě mělo odpovídat starému známému čipu HD 7770, ovšem to se ještě mluvilo o tom, že nabídne 640 Stream procesorů, 40 TMU a 16 ROP. Dle tiskové zprávy firmy PowerColor však obsahuje jen 512 Stream procesorů a neuvedený počet TMU a ROP. Co se týče dalších specifikací, pak takt jádra je 1000 MHz a 1 GB paměti GDDR5 na 128bitové sběrnici bude taktovaný na 4,5 GHz.

Karta dále nabídne podporu DirectX 11.2, AMD Mantle, ZeroCore Power, PowerTune a CrossFire a rozhraní D-Sub, DL DVI-D a HDMI.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře