www.svethardware.cz
>
>
>

AMD uvedlo seznam monitorů s FreeSync

AMD uvedlo seznam monitorů s FreeSync
, , aktualita
Společnost AMD se před koncem loňského roku netajila s tím, že na CES 2015 se konečně představí technologie FreeSync a také první monitory, které ji budou podporovat. Dočkali jsme se tak již prvního seznamu.reklama
Technologie FreeSync zakomponovaná do Adaptive Sync v rámci specifikací rozhraní DisplayPort 1.2a poslouží jako levnější alternativa k NVIDIA G-Sync, která je tu s námi již zhruba rok. Podporovat by ji mohla i NVIDIA, ovšem ta se rozhodla, že specifikace DisplayPort 1.2a do nabídky svých karet nezahrne, a tak zůstala u DisplayPort 1.2. I když je tedy standard FreeSync otevřený, vypadá to, že alespoň zatím zůstane pouze v režii karet AMD Radeon a moderních jednotek APU.

Na letošním CES se tedy objevila řada výrobců prezentujících monitory s podporou FreeSync a mezi ně patří BenQ, LG Electronics, Nixeus, Samsung a Viewsonic. Jejich nabídka zahrnuje modely s úhlopříčkou od 24" do 34" s obnovovacími frekvencemi od 30 do 144 Hz a rozlišením od Full HD do Ultra HD. Zákazníci si tedy budou mít z čeho vybírat i podle toho, kolik chtějí za nový monitor zaplatit.

Co se týče dostupnosti nových monitorů, pak první modely se na trhu objeví ještě v tomto měsíci a další modely budou následovat hned poté. Vedle toho by měla dle nedávné zprávy podporu FreeSync přidat také společnost iiyama, a to do již několik měsíců prodávaného modelu B2888UHSU-B1. Ten ale budou muset zájemci na čas odeslat do servisu k aktualizaci.


VýrobceModel ÚhlopříčkaRozlišeníObnovovací frekvence
BenQXL2730Z27”QHD (2560x1440)144Hz
LG Electronics29UM6729”2560x108075Hz
LG Electronics34UM6734”2560x108075Hz
NixeusNX-VUE2424” 1080p144Hz
SamsungUE59023,6”, 28”4K60Hz
SamsungUE85023,6”, 28”, 31,5”4K60Hz
ViewsonicVX2701mh27”1080p144Hz


Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek