www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD v posledním kvartálu prodělalo 197 milionů USD

AMD v posledním kvartálu prodělalo 197 milionů USD
, , aktualita
Intel předevčírem zveřejnil své finanční výsledky, a tak jsme mohli očekávat, že AMD brzy provede to samé. A také jsme mohli tušit, že vývoj bude pro AMD stále nepříznivý, což se potvrdilo. Firma prodělala téměř dvě stě milionů dolarů.reklama
Zatímco Intel si tedy drží svou finanční kondici i přes slabé prodeje PC, AMD výrazně ztrácí již čtvrtý kvartál v řadě a nyní je to operační ztráta 158 milionů dolarů a čistá ztráta 197 milionů. Firma tak prodělala ještě o 16 milionů více než ve druhém kvartálu, ačkoliv ten třetí by měl být silnější. Ten tedy z hlediska tržeb byl, neboť AMD se opět dostalo nad hranici miliardy dolarů, ale v meziročním srovnání utržilo výrazně méně, a to 1,06 miliardy oproti 1,43 miliardy dolarů za Q3 2014.

Společnost AMD tak ve zprávě alespoň poznamenala, že dosáhla 13procentního zvýšení tržeb oproti druhému letošnímu kvartálu, což je asi jediné pozitivum. Na výsledné čisté ztrátě se ale silně projevilo to, že AMD odepsalo 65 milionů za naskladněná starší GPU, jejichž cena v průběhu kvartálu šla dolů, aby byl uvolněn prostor pro novou generaci GPU Radeon 300. To jsme mohli nedávno zaznamenat i na našem trhu, kde takové Radeony R9 290X ještě o prázdninách stály kolem 14.000 Kč a dnes je bez problémů seženeme za méně než deset tisíc.

Lisa Su se vyjádřila tak, že AMD je na dobré cestě, i když jde o dlouhou cestu, která by ale měla přinést zisky, tedy i lepší finanční kondici, a to i díky jednoduššímu obchodnímu modelu a novým produktům. Lisa Su také oznámila uzavření důležité dohody s Nantong Fujitsu Microelectronics (NFM), s níž vytvoří společný podnik s hodnotou 436 milionů dolarů. AMD přispěje svými linkami a testovacím zařízením v Malajsii a Číně, jejichž 85% podíl převezme právě NFM a firmě AMD za to zaplatí 371 milionů. Ta tak získá jednak hotovost a také se může do budoucna těšit z výrazně nižších investičních výdajů.

Co se týče výhledu do posledního letošního kvartálu, pak AMD i přes pozitivní řeč své CEO očekává opětovný sestup pod miliardovou hranici tržeb, a to zhruba desetiprocentní.

Zdroj: TZ AMD
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek