www.svethardware.cz
>
>
>

Intel utržil 14,5 miliady USD a drží si úroveň

Intel utržil 14,5 miliady USD a drží si úroveň
, , aktualita
Společnost Intel dnes zvěřejnila své finanční výsledky za poslední čtvrtletí tohoto roku, za něž utržila celkem 14,5 miliardy dolarů. To znamená, že vykázala i slušný zisk srovnatelný s předchozím rokem.reklama
Intel tedy navzdory složité situaci na trhu s PC má slušné příjmy, které se promítly ve 3,1 miliardy čistého zisku. Oproti třetímu čtvrtletí v předchozím roce klesly tržby jen o desetinu miliardy, ovšem provozní i čistý zisk klesal už více, a to i kvůli hrubé marži nižší o dvě procenta. Nicméně příjmy za poslední čtvrtletí se pohybují nad mediánem očekávání a 63% hrubá marže v souladu s ním.
Brian Krzanich (CEO, Intel)


Firma zaznamenala růst především v oblasti datových center, Internetu věcí a také "stálých pamětí" (non-volatile memory - mezi ně patří i zbrusu nové 3D XPoint), díky čemuž byly vyrovnány nižší příjmy z klientského sektoru, jenž meziročně klesl o 7 procent. Nicméně i tak Intel zaznamenal vysoký zájem zákazníků o své nejnovější procesory Core "Skylake", i když ty se pořádně dostaly na trh až ke konci třetího kvartálu.

Intel také vyplatil dividendy ve výši 1,1 miliardy a 1 miliardu amerických dolarů vynaložil na zpětný odkup 36 milionů akcií.


Meziročně
Ikona Odkaz na databázi
Q3 2015
Q3 2014
vs. Q3 2014
Příjem
14,5 miliardy dolarů
14,6 miliardy dolarů
přibližně stejně
Hrubá marže
63,0 %
65,0 %
pokles o 2,0 bodu
R&D a MG&A
4,8 miliardy
4,8 miliardy
stejně
Provozní zisk
4,2 miliardy
4,5 miliardy
pokles o 8 %
Daňová sazba
26,9 %
27,1%
pokles o 0,2 bodu
Čistý zisk
3,1 miliardy
3,3 miliardy
pokles o 6 %
Výnos na akcii
64 centů
66 centů
pokles o 3 %
Finanční srovnání - čtvrtletně
Ikona Odkaz na databázi
Q3 2015
Q2 2015
vs. Q2 2015
Příjmy
14,5 miliardy dolarů
13,2 miliardy dolarů
nárůst o 10 %
Hrubá marže
63,0 %
62,5 %
nárůst o 0,5 bodu
R&D a MG&A
4,8 miliardy
5,0 miliardy
pokles o 4 %
Provozní zisk
4,2 miliardy
2,9 miliardy
nárůst o 45 %
Daňová sazba
26,9 %
9,3%
nárůst o 17,6 bodu
Čistý zisk
3,1 miliardy
2,7 miliardy
nárůst o 15 %
Výnos na akcii
64 centů
55 centů
nárůst 16 %


Prognóza pro poslední letošní čtvrtletí, která nezahrnuje potenciální akvizice, investice či jiné akce, mluví o příjmech 14,8 mld USD, hrubé marži 62 procent a 5mld výdajích na výzkum a vývoj.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře