www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zlevňuje Radeony včetně Fury X, Fury a Nano

AMD zlevňuje Radeony včetně Fury X, Fury a Nano
, , aktualita
Společnost AMD se rozhodla, že zlevní téměř všechny své aktuální Radeony řady 300, a to včetně výkonných Fury X, Fury a Nano. Pokles cen rozhodně stojí za pozornost, protože nejde jen o pár dolarů, ale o mnoho desítek dolarů.reklama
Můžeme se tedy těšit, že snad i u nás se projeví pokles cen těchto karet, vždyť taková Fury X je stále na stejné cenové hladině, jako byla i letos v červnu, kdy se objevila na trhu. Ale není divu, protože tento pokles cen Radeonů 300 je první, který jsme mohli zaznamenat od jejich představení.

AMD se tedy rozhodlo, že zaútočí hned třikrát. Jednak se objevily nové ovladae Radeon Software Crimson Edition, pak tu máme novou kartu Radeon R9 380X, pro niž NVIDIA zatím nemá příslušnou konkurenci a nyní přichází zlevňování.

Pokud máte zájem o nejvýkonnější model, kartu Radeon Fury X, zaplatíte o 60 USD méně, čili nová cena je 589 USD. Radeon R9 Nano se stejným čipem, ale s nižšími takty i spotřebou, stála původně také 649 USD, ale nyní byla zlevněna rovnou o 80 dolarů na 569 USD. Karta Radeon R9 Fury s osekaným čipem Fiji byla zlevněna o 50 dolarů na 499 USD. Tato karta by se tak svou cenou mohla přiblížit modelům GeForce GTX 980, oproti nimž je o 15 až 20 % rychlejší.

Dále tu máme "řadové" Radeony R9 390X a R9 390 s původními cenami 429 a 329 USD, které nyní dle zdroje zprávy klesly na 379 a 279 USD, čili rovněž o 50 dolarů. Nové R9 380X se pokles cen netýká, ale R9 380 už ano, a to 2GB i 4GB verze. Jejich ceny jsou nově 169 a 179 USD, což je o 30 až 45 USD méně.

Pak má AMD ještě v aktuální nabídce slabší Radeony R7 360 a 370, ovšem v jejich případě se asi ceny měnit nebudou. My si tedy už jen musíme počkat na to, až se nové ceny projeví v našich obchodech. To by skutečně měly, neboť v zahraničních zlevňuje řada firem jako XFX, Sapphire, Powercolor, Asus či HIS (viz zdroj).

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik