www.svethardware.cz
>
>
>
>

Americké úřady nenechají Micron Tsinghue

Americké úřady nenechají Micron Tsinghue
, , aktualita
Nedávno se objevila zpráva, dle níž by mohla mít o amerického výrobce pamětí DRAM, společnost Micron, zájem čínská Tsinghua Unigroup. Otázka byla, co by na takovou akvizici řekly americké úřady.reklama
Minulý týden jsme se dozvěděli, že čínskou vládou řízená společnost Tsinghua Unigroup vyjádřila zájem o amerického výrobce Micron Technology. Získala by tak bezprostřední přístup k jeho technologiím DRAM i NAND Flash, což je pro ni velice důležité, neboť v současnosti žádný čínský výrobce neprodukuje paměti typu DRAM ani NAND Flash. Číňané jsou tak v případě DRAM závislí na dodávkách především jihokorejských firem a případně závodů ve Spojených státech, Japonsku, Singapuru a na Tchaj-wanu.

Společnost Micron Technology ale můžeme považovat za strategicky významného výrobce, takže je jasné, že k jeho prodeji by měly co říci i americké úřady. A nyní jsme se dozvěděli, že ty by akvizici z očividných důvodů zamezily a šlo by konkrétně o práci Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS), jak informuje agentura Reuters. Nicméně analytik z Steptoe & Johnson LLP takovou akvizici označil za velice náročnou a problémovou, ale ne nemožnou. Však v minulém roce stejná komise umožnila odkoupení továren IBM firmou GlobalFoundries, což také někteří odmítali jako nemyslitelné.

Tsinghua Unigroup byla ochotna zaplatit kolem 23 miliard dolarů za Micron, jehož tržní hodnota v posledních měsících klesala. Micron a ani Tsinghua tyto dohady nijak nekomentovaly.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře