www.svethardware.cz
>
>

Americký operátor AT&T pomáhal NSA špehovat obyvatelstvo

Americký operátor AT&T pomáhal NSA špehovat obyvatelstvo
, , aktualita
Uniklé materiály Edwarda Snowdena ukázaly další zajímavé svědectví. Podle nich americký operátor AT&T poskytoval tajné službě NSA přes deset let data uživatelů a instaloval špehovací zařízení do své infrastruktury.reklama
Americká tajná bezpečnostní služba NSA je velmi dobře známá špehováním snad každého. Materiály Edwarda Snowdena pomalu rozkrývají, jak obrovský je rozsah tohoto sledování obyvatelstva. Poslední aférou, kterou tato data ukázala, je desetiletá spolupráce velkého amerického operátora AT&T s NSA. Podle zprávy byla tato společnost velmi ochotná ke spolupráci. I když její jméno není ve zprávách přímo zmíněno, různé díly skládačky z drobnějších informací ukazují právě na AT&T (zpráva zmiňuje např. tržní podíly, které odpovídaly právě AT&T).


AT&T logo


Tato spolupráce měla trvat minimálně od roku 2003 a znamenala přístup NSA k miliardám e-mailů uživatelů. Spolupráce ale byla zařízena i po technické stránce a AT&T si nechala nainstalovat do 17 svých komunikačních center šmírovací zařízení od NSA (wiretapping). Z počátku se jednalo jen o informace o tom, kdo kontaktoval koho, ale bez obsahu komunikace (na druhou stranu se zpracovávala klíčová slova těchto informací). V roce 2011 už AT&T posílala do NSA záznamy o více než 1,1 miliardě mobilních hovorů denně.

Program Fairview, který zahrnuje právě AT&T, má rozpočet 188,9 milionu dolarů, druhý největší podobný program Stormbrew, který by měl zahrnovat naopak konkurenčního operátora Verizon, pak spolkne zhruba polovinu (tento program má monitorovat komunikaci zahraničích osob se zahraničními, která jde přes americké optické kabely). AT&T tyto zprávy popřelo a tvrdí, že vládním organizacím vydává jen ta data, která mohou zachránit člověka v bezprostředním ohrožení života.

Zdroj: nytimes.com, time.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek