www.svethardware.cz
>
>

Anonabox zrušen, je tu Project Sierra

Anonabox zrušen, je tu Project Sierra
, , aktualita
Na konci minulého týdne se Kickstarter rozhodl zrušit financování projektu Anonabox, který sliboval možnost anonymního brouzdání po Internetu. To může pomoci Projectu Sierra, jenž nabízí to samé, ale velké úspěchy zatím nezaznamenal.reklama
Zrušený projekt Anonabox sliboval, že velmi jednoduše s pomocí malého routeru zajistí možnost anonymního využití Internetu, k čemuž mělo posloužit již známé řešení Tor. Nicméně autor projektu August Germar vydával za svůj hardware, jehož autorem je jistá čínská firma NEXX, přičemž její logo bylo z fotografií vymazáno. Už to hrubě porušuje pravidla serveru Kickstarter.

August Germar tedy nezíská od komunity serveru Kickstarter nic, ale možná nevědomky pomůže projektu Sierra. Ten již řadu dní má ambice na výběr alespoň 150.000 dolarů, přičemž má na to už jen osm dní a vybraná částka přesáhla pouhých 5.000 dolarů. Nicméně možná se pozornost potenciálních drobných investorů zaměří právě na tento projekt, který však neslibuje tak elegantní a snadné řešení jako Anonabox.

Project Sierra nabídne uživatelské rozhraní pracující na operační systému Android a jde v podstatě o samostatný router. Ten využívá známý DD-WRT, čili na linuxu založený firmware pro bezdrátové routery a pro ovládání poslouží malý sedmipalcový tablet. Krabička pod ním je vybavena pěti gigabitovými ethernetovými porty, čili jedním WAN a čtyřmi LAN, plus tu máme rozhraní Wi-Fi 802.11n s propustností až 500 Mbps.

Dle popisu Project Sierra využívá celosvětovou síť proxy serverů založenou na protokolu HTTPS, které uživateli umožní si vybrat zdánlivou lokaci. Může tak obejít omezení, která berou ohled na jeho geografickou pozici, což jsou třeba některé služby video-on-demand, jež nám lakonicky oznámí, že v našem regionu jsou nedostupné.

Pokud se tedy chcete o projektu Sierra dozvědět více a třeba jej i podpořit, můžete pokračovat na serveru Kickstarter:

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře