www.svethardware.cz
>
>

Šifrovací projekt Anonabox byl pozastaven a čeká jej zrušení

Šifrovací projekt Anonabox byl pozastaven a čeká jej zrušení
, , aktualita
Jisté nesrovnalosti se objevily ohledně projektu Anonabox, který sliboval automatické šifrování veškerého síťového provozu pomocí sítě a otevřeného softwaru Tor. Co se tedy veřejnosti na tomto projektu nezdá?reklama
Kickstarter se rozhodl pozastavit financování projektu Anonabox v průběhu víkendu a v době psaní těchto řádku financování ještě nebylo obnoveno a je otázkou, zda vůbec bude. Kickstarter samotný neprozradil, z jakého důvodu se tak rozhodl, ale je jasné, že reaguje na řadu podnětů z řad veřejnosti a rovněž zmínil, že pozastavené projekty už obvykle neobnovuje. Některé z nich upozorňují třeba na to, že informace o zmenšování každé další generace použité desky s potřebnou hardwarovou výbavou neodpovídá skutečnosti, ale to nejsou ty nejvíce zásadní námitky.

Projekt Anonabox jsme popsali v nedávné aktualitě, takže si pouze uvedeme, že jeho výsledkem má být malá krabička, kterou zapojíme třeba hned na ethernetový kabel vedoucí z počítače, čímž se veškerá komunikace automaticky zašifruje a my budeme moci anonymně brouzdat webem, což pomůže obejít třeba omezení v přístupu na některé weby.

A co je tedy na projektu špatně? Jeho autor, August Germar, se v jeho popisu snažil potenciální přispěvatele přesvědčit, že on stojí za vývojen hardwaru, přičemž ve skutečnosti použil hardware firmy NEXX od čínského dodavetele Gainstrong, která může být pořízena třeba na známém obchodu Ali Express. Už jen tímto se autor dostal do rozporu s pravidly serveru Kickstarter, který z pochopitelných důvodů neumožňuje vydávat cizí práci za svou. Dále tu je problém s poskytnutím potřebných informací o samotném projektu.
"Anonabox" bez a s logem firmy NEXX - nexx.com


Germar se brání tím, že dle něj zmíněná čínská firma ani neexistovala, když před čtyřmi lety začal pracovat na Anonaboxu a mluví o prosté krádeži. Nicméně z některých obrázků použitých ve videu je patrné, že byly softwarově upraveny, čili prostě a jednoduše řečeno, někdo odstranil logo a nedal si při tom ani moc záležet. Už jenom to stačí, abychom k autoru projektu naprosto ztratili důvěru.

Po zastavení projektu na Kickstarteru se už kolem něj nic nového neobjevilo, takže můžeme předpokládat, že projekt Anonabox zůstane mrtvý a 600.000 USD vybraných během několika dní se vrátí celkem devíti tisícům přispěvatelů.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek