www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS

Apple dostává podporu Dropboxu v iOS
, , aktualita
Společnost Apple umožnila ve svém operačním systému iOS 8 využívat úložiště třetích stran. Toho teď využívá Dropbox a přidává podporu svého úložiště. Uživatelé iPhonů a iPadů tak konečně mohou přímo přistupovat k datům uloženým na této populární službě.reklama
Včera jsme psali o podpoře úložišť třetích stran v mobilní i online verzi Office. A shodou okolností již dnes Dropbox doplnil možnosti iOS 8 od Apple o něco velice podobného. Aktuální update aplikace od Dropboxu přidává podporu jeho cloudu do tohoto operačního systému.

Jedná se o pochopitelný krok, protože Dropbox je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších úložišť. Navíc konkurenční Android umí spolupracovat s Dropboxem již dávno.

Když se na tuto událost podíváme v širší perspektivě, potvrzuje se to, co jsme naznačili už včera. Intenzivní a stále se zostřující konkurence napříč trhem mobilů, tabletů i osobních počítačů – nezapomínejme na Windows 10 za dveřmi – nutí výrobce na všech platformách postupně rozšiřovat kompatibilitu svých produktů se všemi myslitelnými doplňkovými službami.


iOS a Dropbox


A dokonce i s těmi, které přímo či nepřímo konkurují jeho vlastním službám, což je mimo jiné i případ úložiště od Dropboxu a iCloudu od Applu. Ve středu zájmu musí být uživatel. Ten teď musí být základem konkurenční strategie každé dotčené společnosti.

A jestli něco charakterizuje většinu současných uživatelů mobilů, tabletů a počítačů tak je to multiplatformnost. Málokdo totiž dnes má všechna svá zařízení založená jen na platformě jediného výrobce. Totéž platí pro související služby. A přitom uživatel pochopitelně vyžaduje, aby všechna jeho zařízení uměla vzájemně spolupracovat.

Je samozřejmě pravda, že Apple je se svým unikátním a výborně propojeným ekosystémem určitou výjimkou z tohoto pravidla. Ale je vidět, že i on se postupně přizpůsobuje diverzifikovanému portfoliu zařízení a služeb používaných jeho zákazníky.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře